Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Tarnowskie szkoły daleko w rankingu

Tarnowskie szkoły daleko w rankingu

Słabo wypadły tarnowskie szkoły w najnowszym rankingu Rzeczpospolitej i tygodnika Perspektywy. Odległe 143 miejsce w Polsce zajęło I Liceum Ogólnokształcące, to 9 lokata w Małopolsce. Dwa miejsca tuż po sobie zajęły IV i III LO – uplasowały się na 181 i 182 miejscu, w województwie to 17 i 18 pozycja. O sporym sukcesie może jednak mówić ZSP z Olesna.

Cieszy fakt, że po raz pierwszy w prestiżowym rankingu znalazł się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Olesna koło Dąbrowy Tarnowskiej. Znalazł się on na 151 miejscu – 10 w Małopolsce. A najlepszą szkołą w regionie tarnowskim okazało się I Liceum Ogólnokształcące w Bochni – uplasowało się na 123 pozycji w Polsce.
O miejscu szkoły w rankingu Rzeczpospolitej i Perspektyw decydowały sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych.

Źródło: Radio PLUS

Słabo wypadły tarnowskie szkoły w najnowszym rankingu Rzeczpospolitej i tygodnika Perspektywy. Odległe 143 miejsce w Polsce zajęło I Liceum Ogólnokształcące, to 9 lokata w Małopolsce. Dwa miejsca tuż po sobie zajęły IV i III LO – uplasowały się na 181 i 182 miejscu, w województwie to 17 i 18 pozycja. O sporym sukcesie może jednak mówić ZSP z Olesna. Cieszy fakt, że po raz pierwszy w prestiżowym rankingu znalazł się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Olesna koło Dąbrowy Tarnowskiej. Znalazł się on na 151 miejscu – 10 w Małopolsce. A najlepszą szkołą w regionie tarnowskim okazało się I Liceum Ogólnokształcące w Bochni – uplasowało się na 123 pozycji w Polsce.O miejscu szkoły w rankingu Rzeczpospolitej i Perspektyw decydowały sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych. Źródło: Radio PLUS