Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Technicy ZSP Szczucin na festiwalu zawodów w Krakowie

Technicy ZSP Szczucin na festiwalu zawodów w Krakowie

Technicy ZSP Szczucin na festiwalu zawodów w Krakowie

W dniach 21-23 marca 2013 uczniowie Technikum Mechanicznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczucinie uczestniczyli w I Festiwalu Zawodów w Małopolsce.
Inspiratorem targów był Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Przez trzy dni ofertę edukacyjną prezentowało blisko 200 wystawców - szkoły średnie, zawodowe oraz uczelnie z Polski i z zagranicy. Targi miały pomóc młodym ludziom w wyborze kierunku kształcenia, zarówno po gimnazjum jak i po maturze.
Uczniowie tej szkoły: Jakub Łucek, Andrzej Kogut, Daniel Światlowski, Mateusz Mietelski z klasy IV TM/E, Piotr Sztyler, Anita Wrzodak i Wojciech Oracz z klasy IIITM/E zaprezentowali się w dwóch branżach. Pierwszą z nich była branża mechaniczno-mechatroniczna z prezentacją zawodu technik mechanik. Technicy zaprezentowali pokaz prac z zakresu metaloplastyki użytkowej. Polegał on na wykonaniu elementów dekoracyjnych techniką cięcia plazmowego, spawania i artystycznego kształtowania metalu. Opiekę merytoryczną nad grupą sprawował mgr Marek Sztyler i mgr Andrzej Kłagisz. W branży informatyczno – elektronicznej technicy zaprezentowali prezentację wykorzystania sieci bezprzewodowej, internetowej i gsm do monitoringu wybranych miejsc i obiektów. Opiekę merytoryczną nad grupą sprawował mgr inż. Ryszard Juzwa.
W targach udział wzięło blisko 15 tyś. gimnazjalistów i uczniów szkół średnich, wśród zwiedzających znaleźli się także gimnazjaliści powiatu dąbrowskiego. Obowiązująca wszystkich wystawców idea otwartych wysp zawodowych umożliwiała zwiedzającym sprawdzenie się w interesującej ich dziedzinie, zmierzenie się z nowoczesnym sprzętem i technologiami wykorzystywanymi w różnych profesjach oraz uzyskanie informacji od obecnych uczniów szkół zawodowych o plusach i minusach nauki ich fachu. Prezentacje naszych uczniów wzbudziły duże zainteresowanie zwiedzających.

Więcej przeczytasz na stronie Gazety Krakowskiej-czytaj

Oglądnij Pytanie na Śniadanie TVP 2-emisja 23.03.2013-zobacz

Źródło: ZSP Szczucin

W dniach 21-23 marca 2013 uczniowie Technikum Mechanicznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczucinie uczestniczyli w I Festiwalu Zawodów w Małopolsce.Inspiratorem targów był Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Przez trzy dni ofertę edukacyjną prezentowało blisko 200 wystawców - szkoły średnie, zawodowe oraz uczelnie z Polski i z zagranicy. Targi miały pomóc młodym ludziom w wyborze kierunku kształcenia, zarówno po gimnazjum jak i po maturze. Uczniowie tej szkoły: Jakub Łucek, Andrzej Kogut, Daniel Światlowski, Mateusz Mietelski z klasy IV TM/E, Piotr Sztyler, Anita Wrzodak i Wojciech Oracz z klasy IIITM/E zaprezentowali się w dwóch branżach. Pierwszą z nich była branża mechaniczno-mechatroniczna z prezentacją zawodu technik mechanik. Technicy zaprezentowali pokaz prac z zakresu metaloplastyki użytkowej. Polegał on na wykonaniu elementów dekoracyjnych techniką cięcia plazmowego, spawania i artystycznego kształtowania metalu. Opiekę merytoryczną nad grupą sprawował mgr Marek Sztyler i mgr Andrzej Kłagisz. W branży informatyczno – elektronicznej technicy zaprezentowali prezentację wykorzystania sieci bezprzewodowej, internetowej i gsm do monitoringu wybranych miejsc i obiektów. Opiekę merytoryczną nad grupą sprawował mgr inż. Ryszard Juzwa.W targach udział wzięło blisko 15 tyś. gimnazjalistów i uczniów szkół średnich, wśród zwiedzających znaleźli się także gimnazjaliści powiatu dąbrowskiego. Obowiązująca wszystkich wystawców idea otwartych wysp zawodowych umożliwiała zwiedzającym sprawdzenie się w interesującej ich dziedzinie, zmierzenie się z nowoczesnym sprzętem i technologiami wykorzystywanymi w różnych profesjach oraz uzyskanie informacji od obecnych uczniów szkół zawodowych o plusach i minusach nauki ich fachu. Prezentacje naszych uczniów wzbudziły duże zainteresowanie zwiedzających. Więcej przeczytasz na stronie Gazety Krakowskiej-czytaj Oglądnij Pytanie na Śniadanie TVP 2-emisja 23.03.2013-zobacz Źródło: ZSP Szczucin