Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Tenisiści z Olesna awansowali do Lotto Superligi!

Tenisiści z Olesna awansowali do Lotto Superligi!

Tenisiści z Olesna awansowali do Lotto Superligi!

Tenisiści stołowi Uczniowskiego Klubu Sportowego przy Szkole Podstawowej w Oleśnie awansowali do Lotto Superligi. To historyczna chwila zarówno dla klubu, jak i Powiśla Dąbrowskiego. Dwukrotne pokonanie drużyny KS Darz Bór Karnieszewice zapewniło im grę w przyszłym sezonie w Lotto Superliga. To spełnienie marzeń zawodników, władz klubu i kibiców.

20 maja 2022 roku podczas pierwszego meczu barażowego na hali przy Szkole Podstawowej w Oleśnie drużyna z Powiśla po wyrównanej grze ostatecznie zwyciężyła 7:3.

5 czerwca w rewanżu rozegranym w Sianowie w województwie zachodniopomorskim, zawodnicy z Olesna również zaprezentowali najwyższy poziom gry, kończąc spotkanie wynikiem 9:1. Najskuteczniejszy był Radek Mrkvicka, który wygrał wszystkie pojedynki singlowe. Cenne punkty zdobywali również Piotr Cyrnek, Artur Białek i Daniel Lis. Na ten wielki sukces drużyny w całym sezonie zapracowali również Fidel Suravajjula i Rafał Tatarczuch.

To nie koniec sportowych emocji w tym sezonie dla tego klubu. Za tydzień zawodnicy zagrają w turnieju finałowym Pucharu Polski w Toruniu. Do tej pory nasi dwukrotnie zdobyli brązowy medal w tych rozgrywkach.

W 13-letniej historii LOTTO Superligi był tylko jeden klub z województwa małopolskiego – EPS Opoka Besser Trzebinia. Jako drugi z Małopolski awansował klub z Olesna.

Samorząd powiatowy składa serdeczne gratulacje Zarządowi oraz Zawodnikom
Uczniowskiego Klubu Sportowego przy Szkole Podstawowej w Oleśnie
osiągnięcia tak wielkiego sukcesu i życzy wszelkiej pomyślności
w realizacji zamierzonych celów sportowych!

Tenisiści stołowi Uczniowskiego Klubu Sportowego przy Szkole Podstawowej w Oleśnie awansowali do Lotto Superligi. To historyczna chwila zarówno dla klubu, jak i Powiśla Dąbrowskiego. Dwukrotne pokonanie drużyny KS Darz Bór Karnieszewice zapewniło im grę w przyszłym sezonie w Lotto Superliga. To spełnienie marzeń zawodników, władz klubu i kibiców. 20 maja 2022 roku podczas pierwszego meczu barażowego na hali przy Szkole Podstawowej w Oleśnie drużyna z Powiśla po wyrównanej grze ostatecznie zwyciężyła 7:3. 5 czerwca w rewanżu rozegranym w Sianowie w województwie zachodniopomorskim, zawodnicy z Olesna również zaprezentowali najwyższy poziom gry, kończąc spotkanie wynikiem 9:1. Najskuteczniejszy był Radek Mrkvicka, który wygrał wszystkie pojedynki singlowe. Cenne punkty zdobywali również Piotr Cyrnek, Artur Białek i Daniel Lis. Na ten wielki sukces drużyny w całym sezonie zapracowali również Fidel Suravajjula i Rafał Tatarczuch. To nie koniec sportowych emocji w tym sezonie dla tego klubu. Za tydzień zawodnicy zagrają w turnieju finałowym Pucharu Polski w Toruniu. Do tej pory nasi dwukrotnie zdobyli brązowy medal w tych rozgrywkach. W 13-letniej historii LOTTO Superligi był tylko jeden klub z województwa małopolskiego – EPS Opoka Besser Trzebinia. Jako drugi z Małopolski awansował klub z Olesna. Samorząd powiatowy składa serdeczne gratulacje Zarządowi oraz Zawodnikom Uczniowskiego Klubu Sportowego przy Szkole Podstawowej w Oleśnie osiągnięcia tak wielkiego sukcesu i życzy wszelkiej pomyślności w realizacji zamierzonych celów sportowych!