Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Terenowy radiowóz dla szczucińskich policjantów

Terenowy radiowóz dla szczucińskich policjantów

Terenowy radiowóz dla szczucińskich policjantów

Tabor samochodowy Komisariatu Policji w Szczucinie powiększył się o kolejny radiowóz. Po raz pierwszy Policja na Powiślu Dąbrowskim otrzymała terenowy radiowóz z napędem na cztery koła. Będzie on wykorzystywany do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu dąbrowskiego, w szczególności gminy Szczucin.

12 listopada br. przedstawiciele samorządu Miasta i Gminy Szczucin oficjalnie przekazali kluczyki do samochodu marki Skoda Yeti insp. Andrzejowi Kupcowi Komendantowi Powiatowemu Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

Zakup radiowozu został dofinansowany w kwocie 45 tys. złotych przez Urząd Miasta i Gminy w Szczucinie oraz w pozostałym zakresie ze środków finansowych Komendy Głównej Policji. Całkowity koszt zakupu radiowozu wyniósł 90 tys. zł.

W uroczystości przekazania oznakowanego radiowozu uczestniczyli: Andrzej Gorzkowicz Burmistrz Miasta i Gminy Szczucin, Agnieszka Beker Przewodnicząca Rady Miejskiej w Szczucinie, insp. Andrzej Kupiec Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej mł. insp. Marek Banaś, Komendant Komisariatu Policji w Szczucinie podinsp. Maciej Czosnyka oraz nowy dysponent pojazdu st. sierż. Tomasz Sosin.

files/aktualnosci/2015/11_listopad/13_Nowy_radiowoz_dla_szczucinskich_policjantow/pb120072.jpg

Burmistrz Andrzej Gorzkowicz przekazując symbolicznie kluczyki do nowego radiowozu szefowi dąbrowskiej jednostki podkreślił, że gmina Szczucin stawia na bezpieczeństwo swoich mieszkańców i dlatego zdecydowała się wyłożyć część funduszy na zakup najnowocześniejszego radiowozu, który będzie dużym wsparciem w służbie policjantów. Radiowóz o takich parametrach będzie mógł już dojechać w trudno dostępne zakątki gminy oraz będzie mógł być wykorzystywany w różnego rodzaju akcjach ratowniczych.

Komendant Powiatowy Policji insp. Andrzej Kupiec serdecznie podziękował samorządowcom za pomoc w zakupie radiowozu podkreślając bardzo dobrą współpracę Policji z lokalnymi władzami samorządowymi i zapewnił, że dzięki temu policjanci jeszcze sprawniej i szybciej dotrą do miejsc, gdzie ich interwencja będzie niezbędna. Następnie Komendant Komisariatu podinsp. Maciej Czosnyka symbolicznie wręczył kluczyki do samochodu policjantowi pionu prewencji st. sierż. Tomaszowi Sosinowi.

KPP w Dąbrowie Tarnowskiej

Tabor samochodowy Komisariatu Policji w Szczucinie powiększył się o kolejny radiowóz. Po raz pierwszy Policja na Powiślu Dąbrowskim otrzymała terenowy radiowóz z napędem na cztery koła. Będzie on wykorzystywany do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu dąbrowskiego, w szczególności gminy Szczucin. 12 listopada br. przedstawiciele samorządu Miasta i Gminy Szczucin oficjalnie przekazali kluczyki do samochodu marki Skoda Yeti insp. Andrzejowi Kupcowi Komendantowi Powiatowemu Policji w Dąbrowie Tarnowskiej. Zakup radiowozu został dofinansowany w kwocie 45 tys. złotych przez Urząd Miasta i Gminy w Szczucinie oraz w pozostałym zakresie ze środków finansowych Komendy Głównej Policji. Całkowity koszt zakupu radiowozu wyniósł 90 tys. zł. W uroczystości przekazania oznakowanego radiowozu uczestniczyli: Andrzej Gorzkowicz Burmistrz Miasta i Gminy Szczucin, Agnieszka Beker Przewodnicząca Rady Miejskiej w Szczucinie, insp. Andrzej Kupiec Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej mł. insp. Marek Banaś, Komendant Komisariatu Policji w Szczucinie podinsp. Maciej Czosnyka oraz nowy dysponent pojazdu st. sierż. Tomasz Sosin. Burmistrz Andrzej Gorzkowicz przekazując symbolicznie kluczyki do nowego radiowozu szefowi dąbrowskiej jednostki podkreślił, że gmina Szczucin stawia na bezpieczeństwo swoich mieszkańców i dlatego zdecydowała się wyłożyć część funduszy na zakup najnowocześniejszego radiowozu, który będzie dużym wsparciem w służbie policjantów. Radiowóz o takich parametrach będzie mógł już dojechać w trudno dostępne zakątki gminy oraz będzie mógł być wykorzystywany w różnego rodzaju akcjach ratowniczych. Komendant Powiatowy Policji insp. Andrzej Kupiec serdecznie podziękował samorządowcom za pomoc w zakupie radiowozu podkreślając bardzo dobrą współpracę Policji z lokalnymi władzami samorządowymi i zapewnił, że dzięki temu policjanci jeszcze sprawniej i szybciej dotrą do miejsc, gdzie ich interwencja będzie niezbędna. Następnie Komendant Komisariatu podinsp. Maciej Czosnyka symbolicznie wręczył kluczyki do samochodu policjantowi pionu prewencji st. sierż. Tomaszowi Sosinowi. KPP w Dąbrowie Tarnowskiej