Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Termomodernizacja Szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej

Termomodernizacja Szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej

Termomodernizacja Szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej

Zarząd Powiatu Dąbrowskiego oraz Dyrekcja Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej zamierzają przeprowadzić kolejną inwestycję w dąbrowskim szpitalu. Tym razem Samorząd Powiatu przygotowuje się do termomodernizacji budynków szpitalnych. Przedsięwzięcie to ma polegać na dociepleniu elewacji oraz stropów, modernizacji kotłowni oraz zainstalowaniu solarów mających na celu podgrzewanie wody energią słoneczną. Rozwiązania te pozwolą obniżyć koszty oraz pozytywnie wpłyną na środowisko.

Koszty termomodernizacji szacowane są na około 3,5 mln zł . Zespół Opieki Zdrowotnej oraz Starostwo Powiatowe zabiegają o środki zewnętrzne na współfinansowanie inwestycji. Odpowiednie wnioski zostały już częściowo złożone do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, Eko Funduszu oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. W związku z tym przedsięwzięciem, w dniu wczorajszym w dąbrowskim szpitalu odbyło się spotkanie z przedstawicielami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska: Janem Wieczorkowskim Zastępcą Prezesa Zarządu oraz Robertem Ważelą Specjalistą ds. Weryfikacji, Analiz i Nadzoru. W spotkaniu uczestniczyli również Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski, Wicestarosta Tadeusz Kwiatkowski, Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej Teresa Kopczyńska oraz Kierownik Zespołu Administracyjno- Eksploatacyjnego ZOZ Arkadiusz Morawiec. Wizyta przedstawicieli Funduszu była okazją do przedyskutowania możliwości współfinansowania zadań , jak również wyboru najlepszych wariantów rozwiązań pod względem technologicznym i ekonomicznym.

Zarząd Powiatu Dąbrowskiego oraz Dyrekcja Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej zamierzają przeprowadzić kolejną inwestycję w dąbrowskim szpitalu. Tym razem Samorząd Powiatu przygotowuje się do termomodernizacji budynków szpitalnych. Przedsięwzięcie to ma polegać na dociepleniu elewacji oraz stropów, modernizacji kotłowni oraz zainstalowaniu solarów mających na celu podgrzewanie wody energią słoneczną. Rozwiązania te pozwolą obniżyć koszty oraz pozytywnie wpłyną na środowisko. Koszty termomodernizacji szacowane są na około 3,5 mln zł . Zespół Opieki Zdrowotnej oraz Starostwo Powiatowe zabiegają o środki zewnętrzne na współfinansowanie inwestycji. Odpowiednie wnioski zostały już częściowo złożone do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, Eko Funduszu oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. W związku z tym przedsięwzięciem, w dniu wczorajszym w dąbrowskim szpitalu odbyło się spotkanie z przedstawicielami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska: Janem Wieczorkowskim Zastępcą Prezesa Zarządu oraz Robertem Ważelą Specjalistą ds. Weryfikacji, Analiz i Nadzoru. W spotkaniu uczestniczyli również Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski, Wicestarosta Tadeusz Kwiatkowski, Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej Teresa Kopczyńska oraz Kierownik Zespołu Administracyjno- Eksploatacyjnego ZOZ Arkadiusz Morawiec. Wizyta przedstawicieli Funduszu była okazją do przedyskutowania możliwości współfinansowania zadań , jak również wyboru najlepszych wariantów rozwiązań pod względem technologicznym i ekonomicznym.