1. Termomodernizacja Szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej

Termomodernizacja Szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej

Zakres rzeczowy przedsięwzięcia obejmuje:

- modernizację ciągów

- modernizację instalacji zasilającej C.O.,

- ocieplenie ścian zewnętrznych i stropów budynków należących do Szpitala

- położenie nowej elewacji,

-wymianę pozostałych, starych drewnianych okien zewnętrznych na nowe okna z PCV

- wymianę zewnętrznych drzwi na energooszczędne.

Rozpoczęły się prace termomodernizacyjne i remontowe w Zespole Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej. Termin zakończenia robót planowany jest na 20 września 2008 r. Wykonawcą inwestycji jest Spółdzielnia Rzemieślnicza Wielobranżowa z Tarnowa. Całkowity koszt prac inwestycyjnych to około 4,5 mln zł. Środki potrzebne na ten cel pochodzą ze źródeł zewnętrznych: dotacje z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Fundacji Ekofundusz oraz dotacji i pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zakres rzeczowy przedsięwzięcia obejmuje: - modernizację kotłowni gazowo- olejowej poprzez zastosowanie dla każdego z trzech pieców ekonomizerów wykorzystujących ciepło spalin do podgrzania ciepłej wody użytkowej. - modernizację ciągów - budowę w miejscach zasilania budynków węzłów cieplnych pompowych sterowanych automatyką pogodową, - modernizację instalacji zasilającej C.O., - budowę baterii kolektorów słonecznych dla podgrzewania ciepłej wody użytkowej, - ocieplenie ścian zewnętrznych i stropów budynków należących do Szpitala - położenie nowej elewacji, -wymianę pozostałych, starych drewnianych okien zewnętrznych na nowe okna z PCV - wymianę zewnętrznych drzwi na energooszczędne. Zastosowanie nowoczesnych technologii do modernizacji systemów ciepłowniczych oraz wykonanie prac termomodernizacyjnych przyczyni się znacznie do obniżenia kosztów utrzymania budynków, jak również przyczyni się do poprawy ochrony środowiska. Natomiast wykonanie nowej elewacji zdecydowanie poprawi estetykę wyglądu szpitala.