1. To już 10 lat NORW w Kupieninie!

To już 10 lat NORW w Kupieninie!

files/aktualnosci/2017/10_Pazdziernik/16_To_juz_10_lat_NORW_w_Kupieninie/DSC_3779.JPG

files/aktualnosci/2017/10_Pazdziernik/16_To_juz_10_lat_NORW_w_Kupieninie/DSC_3960.JPG

files/aktualnosci/2017/10_Pazdziernik/16_To_juz_10_lat_NORW_w_Kupieninie/DSC_3969.JPG

files/aktualnosci/2017/10_Pazdziernik/16_To_juz_10_lat_NORW_w_Kupieninie/DSC_3992.JPG

Bez wątpienia 12 października 2017 roku, zapisze się złotą głoską w kronice Stowarzyszenia Pomocy Dziecku i Rodzinie „Przyjazny Świat". W tym dniu świętowano jubileusz 10 -lecia Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego im. Jana Pawła II w Kupieninie. W tym niezwykle radosnym dniu społeczności tej placówki towarzyszyli przedstawiciele samorządu powiatu dąbrowskiego, lokalnych instytucji i stowarzyszeń, a także księża. Samorząd powiatowy reprezentowali Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski, Barbara Pobiegło przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego, a zarazem Sekretarz gminy Mędrzechów, a także Agnieszka Anioł – Głuszek dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. W uroczystości udział wziął również Artur Puciłowski dyrektor Delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Tarnowie. Jubileusz rozpoczął się Mszą św. w Kaplicy pw. św. Piotra i Pawła w Kupieninie. Następnie wszyscy uczestnicy uroczystości zgromadzili się w Domu Ludowym w Kupieninie. Podczas tego niezwykle radosnego świętowania podopieczni ośrodka zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Jak przystało na jubileusz pojawił się również na scenie tort. Wszyscy mogli również obejrzeć film, przedstawiający działalność ośrodka i to co przez lata działalności udało się dokonać. Z tej okazji popłynęło wiele życzeń i ciepłych słów skierowanych do Zarządu Stowarzyszenia Pomocy Dziecku i Rodzinie „Przyjazny Świat" w Mędrzechowie, dyrekcji, wychowanków i nauczycieli Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno - Wychowawczego w Kupieninie. Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski w imieniu samorządu Powiatu Dąbrowskiego  serdecznie pogratulował jubileuszu 10 - lecia i wyraził wdzięczność i słowa uznania za aktywną działalność zarówno stowarzyszenia jak i placówki umożliwiającą dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością aktywnie uczestniczyć w życiu naszej powiatowej społeczności, tworząc dla nich „Przyjazny Świat". Jak podkreślił gospodarz naszego powiatu ten wspaniały jubileusz to niezwykłe święto i wydarzenie, stanowiące  okazję do dokonania oceny dotychczasowych osiągnięć oraz wyznaczania nowych celów i zadań. Starosta na ręce dyrektor ośrodka Barbary Berger przekazał również słodki upominek dla wszystkich wychowanków. W tym szczególnym dniu, proszę przyjąć wyrazy uznania i podziękowania dla tych wszystkich, którzy tworzyli i tworzą historię tej niezwykle ważnej w naszej „Małej Ojczyźnie" placówki. Mimo trudnych warunków w jakich Państwo pracujecie, Wasza serdeczność i uśmiech pomagają Waszym wychowankom przezwyciężać strach w dzieleniu się cząstką siebie, która dla człowieka chorego i niepełnosprawnego jest bardzo istotna. Życzę, by nigdy nie zabrakło Wam energii w dążeniu do wyznaczonych celów i wytrwałości w wykonywaniu tej niezwykle ważnej pracy, samych sukcesów zawodowych, szczęścia w życiu osobistym, wszelkiej pomyślności oraz kolejnych wspaniałych rocznic. Jednym słowem wszystkiego, co najlepsze, dobre i miłe, co budzi uśmiech na twarzy i radość w sercu - mówił starosta Tadeusz Kwiatkowski. W imieniu mędrzechowskiego samorządu i wójta Krzysztofa Korca, a także własnym gratulacje i życzenia złożyli również Barbara Pobiegło sekretarz gminy oraz Czesław Szarkowski przewodniczący Rady Gminy. Jak mówiła Barbara Pobiegło przedstawiciele samorządu gminnego zawsze uczestniczą w życiu stowarzyszenia "Przyjazny Świat" i są dumni z jego wychowanków, a także z tego, że to właśnie w Kupieninie funkcjonują te placówki oświatowe. Wyrażając radość z obchodzonego jubileuszu, podkreśliła, że chętnie wspierają działalność ośrodka i zawsze towarzyszą wychowankom tej placówki podczas uroczystości, świąt, występów, akademii i wszystkich ważnych wydarzeń. W tym dniu prezes Leszek Trójniak nagrodził dyrekcje i pracowników placówek oświatowych działających przy stowarzyszeniu "Przyjazny Świat" w Mędrzechowie, w podziękowaniu za ich ofiarną i pełną zaangażowania pracę. Podczas jubileuszu również wspomniano śp. abpa Zygmunta Zimowskiego, który troszcząc się w szczególny sposób o chorych i cierpiących doprowadził do powstania tego ośrodka oraz placówek działających przy "Przyjaznym Świecie". Przypomniano jego wielkie marzenie o wybudowaniu w Kupieninie Zespołu Placówek Rewalidacyjno – Wychowawczych, w których można by było objąć kompleksową opieką pomocą niepełnosprawne dzieci i osoby dorosłe.