Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. To już 11 lat od katastrofy smoleńskiej

To już 11 lat od katastrofy smoleńskiej

To już 11 lat od katastrofy smoleńskiej

10 kwietnia 2010 roku o godzinie 8:41 pod Smoleńskiem rozbił się samolot z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i jego małżonką Marią Kaczyńską, ostatnim Prezydentem RP na uchodźstwie Ryszardem Kaczorowskim, wicemarszałkami Sejmu i Senatu, parlamentarzystami, dowódcami wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownikami Kancelarii Prezydenta, duchownymi, przedstawicielami ministerstw, instytucji państwowych oraz organizacji kombatanckich i społecznych.

Zginęli wszyscy pasażerowie oraz załoga. Śmierć poniosło 96 osób TU-154M.

Była to oficjalna delegacja naszego kraju, która miała wspólnie z przedstawicielami Rodzin Katyńskich uczestniczyć w obchodach 70. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

W tej katastrofie zginęli również związani z naszym regionem: poseł ziemi tarnowskiej Wiesław Woda oraz Wojciech Seweryn z Żabna.

(na fot. Tablica w kościele pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej upamiętniająca ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem)

 

 

10 kwietnia 2010 roku o godzinie 8:41 pod Smoleńskiem rozbił się samolot z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i jego małżonką Marią Kaczyńską, ostatnim Prezydentem RP na uchodźstwie Ryszardem Kaczorowskim, wicemarszałkami Sejmu i Senatu, parlamentarzystami, dowódcami wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownikami Kancelarii Prezydenta, duchownymi, przedstawicielami ministerstw, instytucji państwowych oraz organizacji kombatanckich i społecznych. Zginęli wszyscy pasażerowie oraz załoga. Śmierć poniosło 96 osób TU-154M. Była to oficjalna delegacja naszego kraju, która miała wspólnie z przedstawicielami Rodzin Katyńskich uczestniczyć w obchodach 70. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej. W tej katastrofie zginęli również związani z naszym regionem: poseł ziemi tarnowskiej Wiesław Woda oraz Wojciech Seweryn z Żabna. (na fot. Tablica w kościele pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej upamiętniająca ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem)