Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. To już 90 lat! Uroczyste obchody jubileuszu dąbrowskiego liceum

To już 90 lat! Uroczyste obchody jubileuszu dąbrowskiego liceum

To już 90 lat! Uroczyste obchody jubileuszu dąbrowskiego liceum

„Przeszłość to dziś, tylko cokolwiek dalej"
Cyprian Kamil Norwid

19 listopada br. miało miejsce długo oczekiwane przez całą społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej wydarzenie.

W tym dniu, pod hasłem „Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina" odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 90-lecia szkoły. Była to niepowtarzalna okazja do przypomnienia historii i tradycji szkoły, podsumowania pracy i osiągnięć od ostatniego jubileuszu, ale również czas spotkań absolwentów i wspominania szkolnych lat.

W uroczystościach jubileuszowych udział wzięli m.in.: Wicekurator Małopolski Grzegorz Baran, przedstawiciele samorządu powiatowego: Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego Barbara Pobiegło, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek, Komendant Powiatowy PSP w Dąbrowie Tarnowskiej st. bryg. Adam Rzemiński, Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej insp. Bogdan Tabiś, radni Rady Powiatu Dąbrowskiego, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych i instytucji.

Jubileusz 90-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej rozpoczął się mszą świętą odprawioną w kościele N. M. P. Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej pod przewodnictwem Proboszcza dąbrowskiej Parafii ks. Prałata Stanisława Cyrana. Później absolwenci udali się na cmentarz, aby złożyć kwiaty i znicze na grobach zmarłych nauczycieli i wychowawców.

O 1430 wszyscy obecni zostali powitani przez p. dyrektor Martę Chrabąszcz. W okolicznościowych wystąpieniach głos zabrali: Wicekurator Małopolski Grzegorz Baran, Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera oraz Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek.

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej Marta Chrabąszcz odczytała także okolicznościowe adresy, które zostały przesłane z tej okazji do szkoły. Głos zabrała również Stanisława Jastrząb, emerytowana nauczycielka I LO, która wygłosiła pouczający referat pt. „Budujemy mosty".

Po prezentacji multimedialnej przedstawiającej zmiany, które zaszły w szkole na przestrzeni 90 lat jej istnienia, odbyła się uroczysta akademia, podczas której młodzież przypomniała historię szkoły, przedstawiła wspomnienia oraz wiersze absolwentów. Wszystkich zachwyciły piosenki wykonane przez uczennice szkoły.

Jubileusz był okazją do wspomnień, refleksją nad przemijającym czasem, a także przypomnieniem, że szkoła to miejsce, gdzie oprócz nauki przeżywa się chwile radości, nawiązuje przyjaźnie.

Po akademii goście i absolwenci zostali zaproszeni do zwiedzania szkoły i obejrzenia przygotowanych na tę okoliczność materiałów. Aby ułatwić im „podróż sentymentalną" w przeszłość, przygotowano liczne ekspozycje, prezentacje, wystawy prac plastycznych oraz wytwory artystyczne uczniów i nauczycieli.

źródło: ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

„Przeszłość to dziś, tylko cokolwiek dalej"Cyprian Kamil Norwid 19 listopada br. miało miejsce długo oczekiwane przez całą społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej wydarzenie. W tym dniu, pod hasłem „Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina" odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 90-lecia szkoły. Była to niepowtarzalna okazja do przypomnienia historii i tradycji szkoły, podsumowania pracy i osiągnięć od ostatniego jubileuszu, ale również czas spotkań absolwentów i wspominania szkolnych lat. W uroczystościach jubileuszowych udział wzięli m.in.: Wicekurator Małopolski Grzegorz Baran, przedstawiciele samorządu powiatowego: Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego Barbara Pobiegło, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek, Komendant Powiatowy PSP w Dąbrowie Tarnowskiej st. bryg. Adam Rzemiński, Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej insp. Bogdan Tabiś, radni Rady Powiatu Dąbrowskiego, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych i instytucji. Jubileusz 90-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej rozpoczął się mszą świętą odprawioną w kościele N. M. P. Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej pod przewodnictwem Proboszcza dąbrowskiej Parafii ks. Prałata Stanisława Cyrana. Później absolwenci udali się na cmentarz, aby złożyć kwiaty i znicze na grobach zmarłych nauczycieli i wychowawców. O 1430 wszyscy obecni zostali powitani przez p. dyrektor Martę Chrabąszcz. W okolicznościowych wystąpieniach głos zabrali: Wicekurator Małopolski Grzegorz Baran, Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera oraz Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek. Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej Marta Chrabąszcz odczytała także okolicznościowe adresy, które zostały przesłane z tej okazji do szkoły. Głos zabrała również Stanisława Jastrząb, emerytowana nauczycielka I LO, która wygłosiła pouczający referat pt. „Budujemy mosty". Po prezentacji multimedialnej przedstawiającej zmiany, które zaszły w szkole na przestrzeni 90 lat jej istnienia, odbyła się uroczysta akademia, podczas której młodzież przypomniała historię szkoły, przedstawiła wspomnienia oraz wiersze absolwentów. Wszystkich zachwyciły piosenki wykonane przez uczennice szkoły. Jubileusz był okazją do wspomnień, refleksją nad przemijającym czasem, a także przypomnieniem, że szkoła to miejsce, gdzie oprócz nauki przeżywa się chwile radości, nawiązuje przyjaźnie. Po akademii goście i absolwenci zostali zaproszeni do zwiedzania szkoły i obejrzenia przygotowanych na tę okoliczność materiałów. Aby ułatwić im „podróż sentymentalną" w przeszłość, przygotowano liczne ekspozycje, prezentacje, wystawy prac plastycznych oraz wytwory artystyczne uczniów i nauczycieli. źródło: ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej