Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Tradycja na wsi

Tradycja na wsi

Tradycja a zagroda wiejska na Powiślu Dąbrowskim - to nazwa konkursu, który organizują: Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego. 
Celem konkursu jest zinwentaryzowanie wszystkich drewnianych zagród, wykonanych w tradycyjnych technologiach stosowanych tutaj od dziesiątków lat. Doradcy terenowi wytypują po trzy zagrody z każdej gminy. Te propozycje zweryfikuje komisja konkursowa powołana przez organizatorów. Jurorzy będą oceniali nie tylko zagrodę, ale także otoczenie domu oraz zharmonizowanie zabudowań z krajobrazem przyrodniczym i kulturowym. Laureat konkursu będzie mógł liczyć na wsparcie i promocję ze strony organizatorów przedsięwzięcia. Deklarują oni m.in. opracowanie profesjonalnej strony internetowej oraz promocjhę podczas targów i w wydawnictwach reklamujących Powiśle. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na wrzesień. 

Źródło: Gazeta Krakowska

Tradycja a zagroda wiejska na Powiślu Dąbrowskim - to nazwa konkursu, który organizują: Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego.  Celem konkursu jest zinwentaryzowanie wszystkich drewnianych zagród, wykonanych w tradycyjnych technologiach stosowanych tutaj od dziesiątków lat. Doradcy terenowi wytypują po trzy zagrody z każdej gminy. Te propozycje zweryfikuje komisja konkursowa powołana przez organizatorów. Jurorzy będą oceniali nie tylko zagrodę, ale także otoczenie domu oraz zharmonizowanie zabudowań z krajobrazem przyrodniczym i kulturowym. Laureat konkursu będzie mógł liczyć na wsparcie i promocję ze strony organizatorów przedsięwzięcia. Deklarują oni m.in. opracowanie profesjonalnej strony internetowej oraz promocjhę podczas targów i w wydawnictwach reklamujących Powiśle. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na wrzesień.  Źródło: Gazeta Krakowska