Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Tradycje nagrodzone

Tradycje nagrodzone

Tradycje nagrodzone

Warto dbać o tradycyjny wygląd wiejskich zagród. Przekonali się o tym laureaci konkursu Agro-Lato, którzy podczas ostatniej sesji rady powiatu otrzymali cenne nagrody. 
Konkurs zorganizowało dąbrowskie starostwo oraz Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego. Pomysłodawcom chodziło o zachowanie tożsamości terenów wiejskich poprzez ochronę zabytków oraz tradycyjnych form gospodarowania na wsi. Uwagę zwracano choćby na to, czy także nowe zabudowania nawiązują do regionalnych wzorów. Pretendujące do nagród obejścia oceniano, uwzględniając m.in. zachowane elementy wyposażenia, estetykę, otoczenie domostw, wykorzystanie i eksponowanie narzędzi codziennego użytku na terenie posesji. Komisja konkursowa uznała, że pierwsze miejsce przypadło Bronisławowi Cieśli z Gręboszowa, którego zagroda uzyskała maksymalną ilość punktów. Drugą nagrodę przyznano Stanisławowi Zimowskiemu z Mędrzechowa, a trzecią - Lucynie Curyło z Zalipia. Pięć wyróżnień konkursowych to efekt uznania za \\\"ciekawe i oryginalne rozwiązania przyrodnicze wokół domu\\\". Otrzymali je: Stanisław Ogorzelec z Luszowic, Adam i Danuta Kuczek z Kupienina, Kazimierz Światłowski z Strojcowa, Krystyna Porada z Żelazówki oraz Tadeusz Siutaj z Maniowa. Założenia konkursowe oraz kryteria oceny wyróżnionych zabudowań przedstawiała Małgorzata Mazur z dąbrowskiego ODR. Laureaci oraz wyróżnieni otrzymali nagrody ufundowane przez starostwo powiatowe. Uroczystego ich wręczenia na sesji rady powiatu dokonali starosta Krzysztof Karczmarski, przewodniczący rady Andrzej Kita oraz poseł Wiesław Woda i kierownik ODR w Dąbrowie Tarnowskiej Anna Morawiec. A nagrody na pewno przydadzą się w dalszym dbaniu o estetykę obejść. Są nimi między innymi sprzęt ogrodniczy oraz fachowa literatura. (ANS)

Źródło: Gazeta Krakowska

Warto dbać o tradycyjny wygląd wiejskich zagród. Przekonali się o tym laureaci konkursu Agro-Lato, którzy podczas ostatniej sesji rady powiatu otrzymali cenne nagrody.  Konkurs zorganizowało dąbrowskie starostwo oraz Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego. Pomysłodawcom chodziło o zachowanie tożsamości terenów wiejskich poprzez ochronę zabytków oraz tradycyjnych form gospodarowania na wsi. Uwagę zwracano choćby na to, czy także nowe zabudowania nawiązują do regionalnych wzorów. Pretendujące do nagród obejścia oceniano, uwzględniając m.in. zachowane elementy wyposażenia, estetykę, otoczenie domostw, wykorzystanie i eksponowanie narzędzi codziennego użytku na terenie posesji. Komisja konkursowa uznała, że pierwsze miejsce przypadło Bronisławowi Cieśli z Gręboszowa, którego zagroda uzyskała maksymalną ilość punktów. Drugą nagrodę przyznano Stanisławowi Zimowskiemu z Mędrzechowa, a trzecią - Lucynie Curyło z Zalipia. Pięć wyróżnień konkursowych to efekt uznania za \\\"ciekawe i oryginalne rozwiązania przyrodnicze wokół domu\\\". Otrzymali je: Stanisław Ogorzelec z Luszowic, Adam i Danuta Kuczek z Kupienina, Kazimierz Światłowski z Strojcowa, Krystyna Porada z Żelazówki oraz Tadeusz Siutaj z Maniowa. Założenia konkursowe oraz kryteria oceny wyróżnionych zabudowań przedstawiała Małgorzata Mazur z dąbrowskiego ODR. Laureaci oraz wyróżnieni otrzymali nagrody ufundowane przez starostwo powiatowe. Uroczystego ich wręczenia na sesji rady powiatu dokonali starosta Krzysztof Karczmarski, przewodniczący rady Andrzej Kita oraz poseł Wiesław Woda i kierownik ODR w Dąbrowie Tarnowskiej Anna Morawiec. A nagrody na pewno przydadzą się w dalszym dbaniu o estetykę obejść. Są nimi między innymi sprzęt ogrodniczy oraz fachowa literatura. (ANS) Źródło: Gazeta Krakowska