Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Tradycyjne Powiatowe Spotkanie Opłatkowe w breńskim dworze

Tradycyjne Powiatowe Spotkanie Opłatkowe w breńskim dworze

Tradycyjne Powiatowe Spotkanie Opłatkowe w breńskim dworze

Wczoraj w breńskim dworze samorządowcy z powiatu dąbrowskiego połamali się opłatkiem. W życzliwej i miłej atmosferze odbyło się Tradycyjne Powiatowe Spotkanie Opłatkowe zorganizowane przez Lesława Wieczorka starostę dąbrowskiego, Krzysztofa Bryka wicestarostę oraz Martę Chrabąszcz przewodniczącą Rady Powiatu Dąbrowskiego.

W odpowiedzi na zaproszenie przedstawicieli samorządu powiatu dąbrowskiego, w Centrum Polonii-Ośrodku, Kultury, Turystyki i Rekreacji zgromadzili się m.in.:  posłowie, radni Rady Powiatu Dąbrowskiego, burmistrzowie i wójtowie gmin z terenu powiatu dąbrowskiego, przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy i pracownicy urzędów i instytucji, przedstawiciele środowisk gospodarczych, oświaty, kultury, sportu, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych oraz pracownicy starostwa powiatowego.

Tradycyjne spotkanie opłatkowe rozpoczął Lesław Wieczorek starosta dąbrowski witając wszystkich zgromadzonych w zabytkowym dworku, zespołu dworsko – parkowego w Brniu.

Jak podkreślił starosta okres świąteczno – noworoczny to czas składania sobie życzeń i snucia planów na nadchodzący rok. Dla mnie to szczególny czas, gdyż po wyborach samorządowych, dzięki licznie oddanym głosom mieszkańców naszego powiatu pełnię zaszczytną funkcję Starosty Powiatu Dąbrowskiego. Jako Przewodniczący Zarządu Powiatu wyrażam nadzieję, że w tej kadencji zrealizujemy nasze wspólne plany i zadania służące rozwojowi powiatu dąbrowskiego – mówił starosta Lesław Wieczorek, zaznaczając, że liczy na owocną współpracę z Posłem na Sejm RP Wiesławem Krajewskim, Wojewodą Małopolskim, Zarządem Województwa Małopolskiego, burmistrzami i wójtami z naszego powiatu, radnymi powiatowymi i gminnymi, a także dyrektorami i kierownikami jednostek powiatowych oraz pracownikami Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej.  

Do zebranych z życzeniami zwrócili się także posłowie na Sejm RP Wiesław Krajewski i Michał Wojtkiewicz, a także Marta Chrabąszcz przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego.

Modlitwę tradycyjnie poprowadził ks. Jan Rybak proboszcz Parafii w Oleśnie, który również pobłogosławił opłatki. W świąteczną atmosferę, zgromadzonych gości, wprowadził śpiew kolęd i pastorałek w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu.

Po części artystycznej starosta wraz wicestarostą i młodzieżą z breńskiej szkoły rozdali opłatki uczestnikom spotkania. W podniosłej atmosferze, pełnej życzliwości i serdeczności wszyscy łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia noworoczne.

Uczestnicy spotkania mogli skosztować regionalnych i tradycyjnych „wigilijnych" potraw przygotowanych przez Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu.

mags

Wczoraj w breńskim dworze samorządowcy z powiatu dąbrowskiego połamali się opłatkiem. W życzliwej i miłej atmosferze odbyło się Tradycyjne Powiatowe Spotkanie Opłatkowe zorganizowane przez Lesława Wieczorka starostę dąbrowskiego, Krzysztofa Bryka wicestarostę oraz Martę Chrabąszcz przewodniczącą Rady Powiatu Dąbrowskiego. W odpowiedzi na zaproszenie przedstawicieli samorządu powiatu dąbrowskiego, w Centrum Polonii-Ośrodku, Kultury, Turystyki i Rekreacji zgromadzili się m.in.:  posłowie, radni Rady Powiatu Dąbrowskiego, burmistrzowie i wójtowie gmin z terenu powiatu dąbrowskiego, przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy i pracownicy urzędów i instytucji, przedstawiciele środowisk gospodarczych, oświaty, kultury, sportu, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych oraz pracownicy starostwa powiatowego. Tradycyjne spotkanie opłatkowe rozpoczął Lesław Wieczorek starosta dąbrowski witając wszystkich zgromadzonych w zabytkowym dworku, zespołu dworsko – parkowego w Brniu. Jak podkreślił starosta okres świąteczno – noworoczny to czas składania sobie życzeń i snucia planów na nadchodzący rok. Dla mnie to szczególny czas, gdyż po wyborach samorządowych, dzięki licznie oddanym głosom mieszkańców naszego powiatu pełnię zaszczytną funkcję Starosty Powiatu Dąbrowskiego. Jako Przewodniczący Zarządu Powiatu wyrażam nadzieję, że w tej kadencji zrealizujemy nasze wspólne plany i zadania służące rozwojowi powiatu dąbrowskiego – mówił starosta Lesław Wieczorek, zaznaczając, że liczy na owocną współpracę z Posłem na Sejm RP Wiesławem Krajewskim, Wojewodą Małopolskim, Zarządem Województwa Małopolskiego, burmistrzami i wójtami z naszego powiatu, radnymi powiatowymi i gminnymi, a także dyrektorami i kierownikami jednostek powiatowych oraz pracownikami Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej.   Do zebranych z życzeniami zwrócili się także posłowie na Sejm RP Wiesław Krajewski i Michał Wojtkiewicz, a także Marta Chrabąszcz przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego. Modlitwę tradycyjnie poprowadził ks. Jan Rybak proboszcz Parafii w Oleśnie, który również pobłogosławił opłatki. W świąteczną atmosferę, zgromadzonych gości, wprowadził śpiew kolęd i pastorałek w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu. Po części artystycznej starosta wraz wicestarostą i młodzieżą z breńskiej szkoły rozdali opłatki uczestnikom spotkania. W podniosłej atmosferze, pełnej życzliwości i serdeczności wszyscy łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia noworoczne. Uczestnicy spotkania mogli skosztować regionalnych i tradycyjnych „wigilijnych" potraw przygotowanych przez Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu. mags