1. Spotkanie opłatkowe dla osób starszych i samotnych w Luszowicach

Spotkanie opłatkowe dla osób starszych i samotnych w Luszowicach

21 stycznia 2023 roku w Luszowicach odbył się tradycyjny opłatek dla osób starszych i samotnych. W budynku tutejszego Zespołu Szkół Publicznych bardzo licznie zgromadzili się seniorzy z terenu gminy Radgoszcz oraz zaproszeni goście. Samorząd powiatowy na uroczystości reprezentował Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk. Podczas spotkania, zgodnie ze staropolskim obyczajem łamano się opłatkiem i składano życzenia. Uczniowie wystawiły piękne jasełka, a Panie z Klubu Seniora + w Smykowie zachwyciły zgromadzonych swoją wesołą inscenizacją. Z kolędą przybyli również kolędnicy z OSP Smyków. Nie zabrakło również wspólnej zabawy przy muzyce lodowej.Wydarzenie poprzedziła Msza Święta w kościele parafialnym pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP.