Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Trening międzydrużynowy pod Wieżycą

Trening międzydrużynowy pod Wieżycą

Trening międzydrużynowy pod Wieżycą

W dniu 14.12.2013r. odbyła się ostatnia tegoroczna impreza plenerowa pod Wieżycą. Pogoda mimo pory roku dopisała w związku z tym licznie przybyli zbrojni mogli zrealizować swoje zamierzenia treningowe. Podobny obóz odbył się też przed sezonem turniejowym w kwietniu i już wtedy zapowiedziana była jego cykliczność.

Na progu zimy Wieżycę odwiedzili  przedstawiciele kilku zaprzyjaźnionych grup rekonstrukcji historycznej z wieków X-tego i XI-tego   -  Drużyna Grodu Horodna / Rzeszów /,  Drużyna Grodu Przecław / Mielec / oraz Bractwo Jarowici / Nowy Targ /. Projekt stał się ponadregionalny i nadal się rozwija.

Program obejmował treningowe starcia  indywidualne i potyczki grupowe w różnych formacjach. Całość zakończyła się składkowym poczęstunkiem przyrządzonym przez gospodarzy  –  Drużynę Woje Peruna  / Tarnów / i Poczet Bagiennych z Wieżycy  / Oleśnica /. W związku ze zbliżającymi się świętami wymieniono też życzenia. Tym razem ze względu na brak sponsorów zewnętrznych impreza miała całkowicie zamknięty charakter.  

W czerwcu przyszłego roku przypada  5 rocznica działań propagujących historię na terenie  Powiatu Dąbrowskiego oraz 10 rocznica istnienia Tarnowskiego Bractwa Rycerskiego, z którym ściśle współpracuje Poczet Bagiennych.  Obchody tych rocznic będą częścią programu działań grodowych we wsi Oleśnica  w  roku  2014.

Osoby i instytucje pragnące wspomóc realizacje zajęć  z zakresu edukacji historycznej dzieci i młodzieży proszeni są o kontakt tel. 609 484 321, e-mail: maniak1717@interia.pl

Źródło:  Poczet Bagiennych z Wieżycy                                                                             

W dniu 14.12.2013r. odbyła się ostatnia tegoroczna impreza plenerowa pod Wieżycą. Pogoda mimo pory roku dopisała w związku z tym licznie przybyli zbrojni mogli zrealizować swoje zamierzenia treningowe. Podobny obóz odbył się też przed sezonem turniejowym w kwietniu i już wtedy zapowiedziana była jego cykliczność. Na progu zimy Wieżycę odwiedzili  przedstawiciele kilku zaprzyjaźnionych grup rekonstrukcji historycznej z wieków X-tego i XI-tego   -  Drużyna Grodu Horodna / Rzeszów /,  Drużyna Grodu Przecław / Mielec / oraz Bractwo Jarowici / Nowy Targ /. Projekt stał się ponadregionalny i nadal się rozwija. Program obejmował treningowe starcia  indywidualne i potyczki grupowe w różnych formacjach. Całość zakończyła się składkowym poczęstunkiem przyrządzonym przez gospodarzy  –  Drużynę Woje Peruna  / Tarnów / i Poczet Bagiennych z Wieżycy  / Oleśnica /. W związku ze zbliżającymi się świętami wymieniono też życzenia. Tym razem ze względu na brak sponsorów zewnętrznych impreza miała całkowicie zamknięty charakter.   W czerwcu przyszłego roku przypada  5 rocznica działań propagujących historię na terenie  Powiatu Dąbrowskiego oraz 10 rocznica istnienia Tarnowskiego Bractwa Rycerskiego, z którym ściśle współpracuje Poczet Bagiennych.  Obchody tych rocznic będą częścią programu działań grodowych we wsi Oleśnica  w  roku  2014. Osoby i instytucje pragnące wspomóc realizacje zajęć  z zakresu edukacji historycznej dzieci i młodzieży proszeni są o kontakt tel. 609 484 321, e-mail: maniak1717@interia.pl Źródło:  Poczet Bagiennych z Wieżycy                                                                             
tel. 14 642 24 31
kontakt
Projekt i wykonanie: i-t.pl
Dostępność cyfrowa
i zgodność ze standardem WCAG