Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Trwa akcja szycia maseczek

Trwa akcja szycia maseczek

Trwa akcja szycia maseczek

Mieszkańcy powiatu dąbrowskiego aktywnie włączyli się w akcję szycia maseczek, by wesprzeć Zespół Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej, ale także przychodnie, domy spokojnej starości, dąbrowskie hospicjum czy lokalne służby.

To wzorowa mobilizacja i solidarność mieszkańców, lokalnych kół gospodyń wiejskich, stowarzyszeń, wolontariuszy, środowiskowych domów samopomocy, warsztatów terapii zajęciowej, klubów seniora, domów pomocy społecznej, urzędów, instytucji i firm.

Samorząd powiatowy również włączył się w tą akcję poprzez zakup materiału a dzięki pomocy mieszkanek naszego regionu Aleksandry Prażuch, Jolanty Wajdy i Jadwigi Doroż, które uszyły maseczki, przekazał je do dąbrowskiej parafii, Domu Radosnej Starości w Kupieninie, Hospicjum w Dąbrowie Tarnowskiej, Komendy Powiatowej Policji a także dla tegorocznych maturzystów.

W szycie maseczek włączyli się również Radni Miasta z Prawa i Sprawiedliwości, w szczególności wymieniona już wyżej Aleksandra Prażuch i Tadeusz Gubernat.

Maseczki ochronne ze 100% bawełny cieszą się coraz większą popularnością, gdyż są wielokrotnego użytku. Są ekologiczne i nie generują znacznej ilości odpadów. Maseczkę należy założyć umytymi rękami, po użyciu ostrożnie ściągnąć i wyprać w gorącej wodzie (minimum 3 minuty). Po wysuszeniu i wyprasowaniu maseczkę można użyć ponownie.

Mieszkańcy powiatu dąbrowskiego aktywnie włączyli się w akcję szycia maseczek, by wesprzeć Zespół Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej, ale także przychodnie, domy spokojnej starości, dąbrowskie hospicjum czy lokalne służby. To wzorowa mobilizacja i solidarność mieszkańców, lokalnych kół gospodyń wiejskich, stowarzyszeń, wolontariuszy, środowiskowych domów samopomocy, warsztatów terapii zajęciowej, klubów seniora, domów pomocy społecznej, urzędów, instytucji i firm. Samorząd powiatowy również włączył się w tą akcję poprzez zakup materiału a dzięki pomocy mieszkanek naszego regionu Aleksandry Prażuch, Jolanty Wajdy i Jadwigi Doroż, które uszyły maseczki, przekazał je do dąbrowskiej parafii, Domu Radosnej Starości w Kupieninie, Hospicjum w Dąbrowie Tarnowskiej, Komendy Powiatowej Policji a także dla tegorocznych maturzystów. W szycie maseczek włączyli się również Radni Miasta z Prawa i Sprawiedliwości, w szczególności wymieniona już wyżej Aleksandra Prażuch i Tadeusz Gubernat. Maseczki ochronne ze 100% bawełny cieszą się coraz większą popularnością, gdyż są wielokrotnego użytku. Są ekologiczne i nie generują znacznej ilości odpadów. Maseczkę należy założyć umytymi rękami, po użyciu ostrożnie ściągnąć i wyprać w gorącej wodzie (minimum 3 minuty). Po wysuszeniu i wyprasowaniu maseczkę można użyć ponownie.