1. Trwa rekrutacja uzupełniająca do szkół ponadpodstawowych

Trwa rekrutacja uzupełniająca do szkół ponadpodstawowych

W szkołach ponadpodstawowych powiatu dąbrowskiego rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca do liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół I stopnia. Wszystkie wnioski, niezależnie od kolejności ich złożenia, podlegają takim samym procedurom jak w rekrutacji zasadniczej. Dodatkowy nabór do szkół na rok szkolny 2021/2022 odbywa się ze względu na wciąż dostępne wolne miejsca w szkołach. Dla chętnych do liceum ogólnokształcącego są jeszcze miejsca w: I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespole Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie. Zespół Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej może przyjąć uczniów do technikum w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, ekonomista, logistyk, informatyk, hotelarz oraz do branżowej szkoły I stopnia.Zespół Szkół im. W. S. Reymonta w Brniu dysponuje wolnymi miejscami do branżowej szkoły I stopnia i technikum w zawodzie technik architektury krajobrazu.Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie przyjmie uczniów do technikum w zawodach: mechanik i informatyk oraz do branżowej szkoły I stopnia. Oferta edukacyjna szkół dostępna jest na stronach internetowych poszczególnych placówek, natomiast szczegółowe informacje dotyczące wolnych miejsc do poszczególnych typów szkół można uzyskać w sekretariacie każdej szkoły.