Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Trwa szacowanie strat

Trwa szacowanie strat

Trwa szacowanie strat

W Powiecie Dąbrowskim alarmy przeciwpowodziowe nadal obowiązują w gm. Radgoszcz i Gręboszów, a pogotowie przeciwpowodziowe w gm. Bolesław, Mędrzechów, Olesno, Dąbrowa Tarnowska, Szczucin.

Mimo że od wylania rzek minęło już kilka dni, nadal nie ma szczegółowego wykazu strat, jakie ponieśli mieszkańcy Małopolski. Wiele terenów nadal znajduje się pod wodą i specjaliści nie są w stanie dojechać na miejsce, by zapoznać się z efektami zalania. Dopóki wszystkie gminy nie prześlą danych związanych z szacunkowymi stratami, urzędnicy wojewody nie mogą podjąć działań, które doprowadzą do wypłacenia pomocy poszkodowanym. Muszą mieć najpierw wszystkie dane, by wystąpić z wnioskami do Ministerstwa Finansów oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Na razie nikt nie podejmuje się choćby przybliżonego oszacowania strat w całej Małopolsce. Prawdopodobnie sięgną one wielu milionów złotych, bowiem danych nie przekazały jeszcze gminy, które najbardziej ucierpiały. Powiat Dąbrowski odwiedził osobiście wojewoda małopolski Witold Kochan, który wraz ze starostą dąbrowskim Krzysztofem Kaczmarskim i służbami ratowniczymi wizytowali tereny dotknięte powodzią.

Źródło: Gazeta Krakowska

W Powiecie Dąbrowskim alarmy przeciwpowodziowe nadal obowiązują w gm. Radgoszcz i Gręboszów, a pogotowie przeciwpowodziowe w gm. Bolesław, Mędrzechów, Olesno, Dąbrowa Tarnowska, Szczucin. Mimo że od wylania rzek minęło już kilka dni, nadal nie ma szczegółowego wykazu strat, jakie ponieśli mieszkańcy Małopolski. Wiele terenów nadal znajduje się pod wodą i specjaliści nie są w stanie dojechać na miejsce, by zapoznać się z efektami zalania. Dopóki wszystkie gminy nie prześlą danych związanych z szacunkowymi stratami, urzędnicy wojewody nie mogą podjąć działań, które doprowadzą do wypłacenia pomocy poszkodowanym. Muszą mieć najpierw wszystkie dane, by wystąpić z wnioskami do Ministerstwa Finansów oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Na razie nikt nie podejmuje się choćby przybliżonego oszacowania strat w całej Małopolsce. Prawdopodobnie sięgną one wielu milionów złotych, bowiem danych nie przekazały jeszcze gminy, które najbardziej ucierpiały. Powiat Dąbrowski odwiedził osobiście wojewoda małopolski Witold Kochan, który wraz ze starostą dąbrowskim Krzysztofem Kaczmarskim i służbami ratowniczymi wizytowali tereny dotknięte powodzią. Źródło: Gazeta Krakowska