Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Trwa wypłata zaległości pracowniczych - kolejne pieniądze z pożyczki

Trwa wypłata zaległości pracowniczych - kolejne pieniądze z pożyczki

Trwa wypłata zaległości pracowniczych - kolejne pieniądze z pożyczki

Do dąbrowskiego Szpitala Powiatowego trafiła druga transza pieniędzy pożyczki rządowej na restrukturyzację zadłużenia. Kolejna powinna dotrzeć 23 października. W sumie placówka otrzyma ponad 4,2 mln złotych. 
Dwa pierwsze przelewy pozwoliły uregulować większość zaległych należności wobec pracowników z tytułu „ustawy 203” i trzynastek. W części uregulowano również zobowiązania wobec dostawców. Trzecia transza pieniędzy umożliwi w całości spłacenie pracowników i dodatkowo dostawców. W tym przypadku wysokość środków uzależniona jest jednak od tego, czy umorzone zostaną kwoty dla ZUS-u za zapłacone „203” i trzynastki. Z pieniędzy pochodzących z pożyczki zadowolony jest starosta dąbrowski Krzysztof Karczmarski. – Gdyby nie te pieniądze, to jeszcze przez kilka lat nie udałoby się uregulować zaległości wobec załogi. Na szpitalu jednak nadal ciąży wielomilionowy dług, dlatego konieczne jest stałe kontrolowanie finansów, by nie dopuścić do przekroczenia wydatków. Koszty analizowane są z miesiąca na miesiąc, nie jak do niedawna całościowo, ale na sześciu poziomach, m.in. koszty leków, mediów itp. Każdy przypadek wzrostu kosztów jest skrupulatnie kontrolowany – mówi starosta dąbrowski, Krzysztof Karczmarski. Zmienia się również wygląd szpitala, uporządkowane zostało otoczenie, wyremontowane drogi dojazdowe, odnowiono sale na wydziale ortopedycznym, trwa remont oddziału zakaźnego. Przygotowywana jest także stacja dializ zajmująca piętro jednego z budynków, którą wydzierżawiła firma. Cały poziom jest gruntownie remontowany, założono klimatyzację i windę, stacja ma być gotowa do końca listopada. Firma ubiega się o kontrakt z NIZ na wykonywane tu zabiegi. Częściowo remonty w szpitalu zamierza wesprzeć powiat, który chce przeznaczyć na ten cel 50 tys. ze swojego budżetu. (BAJA) 

Źródło: Dziennik Polski

Do dąbrowskiego Szpitala Powiatowego trafiła druga transza pieniędzy pożyczki rządowej na restrukturyzację zadłużenia. Kolejna powinna dotrzeć 23 października. W sumie placówka otrzyma ponad 4,2 mln złotych.  Dwa pierwsze przelewy pozwoliły uregulować większość zaległych należności wobec pracowników z tytułu „ustawy 203” i trzynastek. W części uregulowano również zobowiązania wobec dostawców. Trzecia transza pieniędzy umożliwi w całości spłacenie pracowników i dodatkowo dostawców. W tym przypadku wysokość środków uzależniona jest jednak od tego, czy umorzone zostaną kwoty dla ZUS-u za zapłacone „203” i trzynastki. Z pieniędzy pochodzących z pożyczki zadowolony jest starosta dąbrowski Krzysztof Karczmarski. – Gdyby nie te pieniądze, to jeszcze przez kilka lat nie udałoby się uregulować zaległości wobec załogi. Na szpitalu jednak nadal ciąży wielomilionowy dług, dlatego konieczne jest stałe kontrolowanie finansów, by nie dopuścić do przekroczenia wydatków. Koszty analizowane są z miesiąca na miesiąc, nie jak do niedawna całościowo, ale na sześciu poziomach, m.in. koszty leków, mediów itp. Każdy przypadek wzrostu kosztów jest skrupulatnie kontrolowany – mówi starosta dąbrowski, Krzysztof Karczmarski. Zmienia się również wygląd szpitala, uporządkowane zostało otoczenie, wyremontowane drogi dojazdowe, odnowiono sale na wydziale ortopedycznym, trwa remont oddziału zakaźnego. Przygotowywana jest także stacja dializ zajmująca piętro jednego z budynków, którą wydzierżawiła firma. Cały poziom jest gruntownie remontowany, założono klimatyzację i windę, stacja ma być gotowa do końca listopada. Firma ubiega się o kontrakt z NIZ na wykonywane tu zabiegi. Częściowo remonty w szpitalu zamierza wesprzeć powiat, który chce przeznaczyć na ten cel 50 tys. ze swojego budżetu. (BAJA)  Źródło: Dziennik Polski