Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Trwają prace przy stanicy turystycznej

Trwają prace przy stanicy turystycznej

Trwają prace przy stanicy turystycznej

W dalszym ciągu trwają prace remontowo-budowlane przy spichlerzu, który z opustoszałego przez wiele lat obiektu, powoli zmieni się w nowoczesną stanicę turystyczną. To już kolejna inwestycja realizowana przez samorząd Powiatu Dąbrowskiego w breńskim parku.

Jesienią tego roku  zobaczymy ten obiekt w zupełnie innej odsłonie, który będzie dostępny dla mieszkańców naszego powiatu i turystów odwiedzających Powiśle.

Adaptacja budynku spichlerza położonego na terenie zespołu dworsko-parkowego w Brniu na stanicę turystyczną będzie kosztować 2 242 403, 25 zł, z czego 1 513 622,16 zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

To dla nas bardzo ważna inwestycja. W zespole dworsko-parkowym w Brniu przekształcamy spichlerz w stanicę, która umożliwi regenerację rowerzystom, będzie miejsce na posiłek, odświeżenie się w przepięknej scenerii. Przeznaczamy na tą inwestycję grubo ponad 2 mln zł. Nasz projekt zyskał również dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego, dlatego ta przebudowa nie nadszarpnie znacznie naszego budżetu. Stawiamy mocno na turystykę rowerową, ponieważ mamy czym się chwalić i co pokazać – mówi starosta Tadeusz Kwiatkowski.

W dalszym ciągu trwają prace remontowo-budowlane, aby dostosować obiekt do zupełnie nowej funkcjonalności turystycznej. W ostatnim, czasie wykonano nowe pokrycie dachowe i ocieplono ściany zewnętrzne.

Miejsce to będzie przystosowane do potrzeb i oczekiwań turystów, w tym również osób niepełnosprawnych. Zarówno spichlerz jak i zagospodarowanie terenu zmienią się całkowicie. W stanicy znajdować się będzie m.in. kuchnia, sala jadalno-wypoczynkowa oraz zaplecze sanitarne. Wygospodarowano również miejsce na pomieszczenia magazynowe i gospodarcze.

Przekształcanie zabytkowego spichlerza w stanicę rozpoczęto w listopadzie ubiegłego roku. „Adaptacja budynku spichlerza położonego na terenie zespołu dworsko-parkowego w Brniu na stanicę turystyczną" to zadanie o wartości ponad 2 mln zł, realizowane w partnerstwie z Tarnowską Organizacją Turystyczną. Zakończenie tej inwestycji planowane jest na koniec września 2018 roku.

Zadanie jest współfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w ramach projektu „Wzrost atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej Subregionu tarnowskiego – etap II".

files/aktualnosci/2018/04_Kwiecien/09_Trwaja_prace_przy_stanicy_turystycznej/belka.jpgRealizacja tej inwestycji to wykorzystanie i rozwijanie istniejących już zasobów przyrodniczych i krajobrazowych w zrewitalizowanym zespole dworsko - parkowym w Brniu przez samorząd powiatowy.

mags

W dalszym ciągu trwają prace remontowo-budowlane przy spichlerzu, który z opustoszałego przez wiele lat obiektu, powoli zmieni się w nowoczesną stanicę turystyczną. To już kolejna inwestycja realizowana przez samorząd Powiatu Dąbrowskiego w breńskim parku. Jesienią tego roku  zobaczymy ten obiekt w zupełnie innej odsłonie, który będzie dostępny dla mieszkańców naszego powiatu i turystów odwiedzających Powiśle. Adaptacja budynku spichlerza położonego na terenie zespołu dworsko-parkowego w Brniu na stanicę turystyczną będzie kosztować 2 242 403, 25 zł, z czego 1 513 622,16 zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. To dla nas bardzo ważna inwestycja. W zespole dworsko-parkowym w Brniu przekształcamy spichlerz w stanicę, która umożliwi regenerację rowerzystom, będzie miejsce na posiłek, odświeżenie się w przepięknej scenerii. Przeznaczamy na tą inwestycję grubo ponad 2 mln zł. Nasz projekt zyskał również dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego, dlatego ta przebudowa nie nadszarpnie znacznie naszego budżetu. Stawiamy mocno na turystykę rowerową, ponieważ mamy czym się chwalić i co pokazać – mówi starosta Tadeusz Kwiatkowski. W dalszym ciągu trwają prace remontowo-budowlane, aby dostosować obiekt do zupełnie nowej funkcjonalności turystycznej. W ostatnim, czasie wykonano nowe pokrycie dachowe i ocieplono ściany zewnętrzne. Miejsce to będzie przystosowane do potrzeb i oczekiwań turystów, w tym również osób niepełnosprawnych. Zarówno spichlerz jak i zagospodarowanie terenu zmienią się całkowicie. W stanicy znajdować się będzie m.in. kuchnia, sala jadalno-wypoczynkowa oraz zaplecze sanitarne. Wygospodarowano również miejsce na pomieszczenia magazynowe i gospodarcze. Przekształcanie zabytkowego spichlerza w stanicę rozpoczęto w listopadzie ubiegłego roku. „Adaptacja budynku spichlerza położonego na terenie zespołu dworsko-parkowego w Brniu na stanicę turystyczną" to zadanie o wartości ponad 2 mln zł, realizowane w partnerstwie z Tarnowską Organizacją Turystyczną. Zakończenie tej inwestycji planowane jest na koniec września 2018 roku. Zadanie jest współfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w ramach projektu „Wzrost atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej Subregionu tarnowskiego – etap II". Realizacja tej inwestycji to wykorzystanie i rozwijanie istniejących już zasobów przyrodniczych i krajobrazowych w zrewitalizowanym zespole dworsko - parkowym w Brniu przez samorząd powiatowy. mags