Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Trwają wirtualne targi pracy

Trwają wirtualne targi pracy

Trwają wirtualne targi pracy

Od wczoraj na specjalnej stronie internetowej stworzonej przez Biuro Karier i Promocji Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie trwają II Wirtualne Targi Pracy dla studentów i absolwentów tarnowskiej PWSZ. Targi są tylko kulminacją działań zainicjowanych już wcześniej przez studentów. Mają więc inny charakter nie tylko z powodu swej interaktywnośsci.

Pierwsza faza "Aktywizacja studentów i absolwentów" polegała na uświadomieniu młodym ludziom konieczności aktywnego i samodzielnego wkraczania na rynek pracy. Zachęcano ich do wzięcia udziału we współorganizacji Wirtualnych Targów Pracy, które dawałyby możliwość zdobycia podstawowych informacji o lokalnym rynku pracy oraz umożliwiły pierwszy kontakt z pracodawcą.
W drugiej fazie nastąpiło przeszkolenie zainteresowanych udziałem w targach studentów i absolwentów, które polegało na przeprowadzeniu warsztatów pt. "Przygotowanie do rozmowy z pracodawcą" oraz przekazanie dokumentacji, z którą studenci udali się na spotkania (list intencyjny, ankiety: wywiad z pracodawcą oraz prezentacja firmy).
Przygotowano listę pracodawców, z której studenci /absolwenci wybierali tych, do których chcieli się udać na spotkanie.
W konsekwencji opracowano odpowiednie ankiety i ruszono z nimi do potencjalnych pracodawców .
Deklarację uczestnictwa w targach a czasami nawet od razu przyjęcia absolwentów na staż złozyło w sumie około 200 firm i instytucji z regionu.
Na podstawie tych ankiet i deklaracji przygotowano prezentację pracodawców, którzy zechcieli wziąć udział w Wirtualnych Targach Pracy - poprzez zamieszczenie informacji o każdej z nich na stronie internetowej Uczelni w trakcie trwania dni targowych, tj. 29, 30 i 31 marca 2004. Każda zainteresowana osoba po uruchomieniu strony internetowej targów może więc sprawdzić, którzy lokalni pracodawcy są zainteresowani dialogiem z młodymi ludźmi.
Podczas Targów uzupełniana jest ta baza o kolejne firmy, które zgłaszają chęć rozmowy z potencjalnymi pracownikami.
W najbliższym czasie opracowane zostanie sprawozdanie z efektów przedsięwzięcia. Zostanie ono rozpowszechnione wśród studentów, absolwentów oraz podmiotów współpracujących w ramach II WTP w celu przekazania szczegółowych informacji o lokalnym (rzeczywistym!) rynku pracy.

W organizacji II Wirtualnych Targów Pracy wspierają uczelnię podmioty lokalne, zainteresowane aktywizacją rynku pracy, takie jak: Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej WUP w Krakowie, oddział w Tarnowie, Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie, Urząd Miasta Tarnowa, Starostwo Powiatowe w Tarnowie oraz w Dąbrowie Tarnowskiej, Tarnowska Agencja Rozwoju Regionalnego, Gminne Centra Informacyjne oraz Informatyczne Centra Edukacyjne w Ryglicach, Pleśnej, Tuchowie i Tarnowie.

Jeśli chcesz wziać udział w targach kliknij tutaj.

Źródło: Okay

Od wczoraj na specjalnej stronie internetowej stworzonej przez Biuro Karier i Promocji Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie trwają II Wirtualne Targi Pracy dla studentów i absolwentów tarnowskiej PWSZ. Targi są tylko kulminacją działań zainicjowanych już wcześniej przez studentów. Mają więc inny charakter nie tylko z powodu swej interaktywnośsci. Pierwsza faza "Aktywizacja studentów i absolwentów" polegała na uświadomieniu młodym ludziom konieczności aktywnego i samodzielnego wkraczania na rynek pracy. Zachęcano ich do wzięcia udziału we współorganizacji Wirtualnych Targów Pracy, które dawałyby możliwość zdobycia podstawowych informacji o lokalnym rynku pracy oraz umożliwiły pierwszy kontakt z pracodawcą.W drugiej fazie nastąpiło przeszkolenie zainteresowanych udziałem w targach studentów i absolwentów, które polegało na przeprowadzeniu warsztatów pt. "Przygotowanie do rozmowy z pracodawcą" oraz przekazanie dokumentacji, z którą studenci udali się na spotkania (list intencyjny, ankiety: wywiad z pracodawcą oraz prezentacja firmy).Przygotowano listę pracodawców, z której studenci /absolwenci wybierali tych, do których chcieli się udać na spotkanie.W konsekwencji opracowano odpowiednie ankiety i ruszono z nimi do potencjalnych pracodawców .Deklarację uczestnictwa w targach a czasami nawet od razu przyjęcia absolwentów na staż złozyło w sumie około 200 firm i instytucji z regionu.Na podstawie tych ankiet i deklaracji przygotowano prezentację pracodawców, którzy zechcieli wziąć udział w Wirtualnych Targach Pracy - poprzez zamieszczenie informacji o każdej z nich na stronie internetowej Uczelni w trakcie trwania dni targowych, tj. 29, 30 i 31 marca 2004. Każda zainteresowana osoba po uruchomieniu strony internetowej targów może więc sprawdzić, którzy lokalni pracodawcy są zainteresowani dialogiem z młodymi ludźmi.Podczas Targów uzupełniana jest ta baza o kolejne firmy, które zgłaszają chęć rozmowy z potencjalnymi pracownikami.W najbliższym czasie opracowane zostanie sprawozdanie z efektów przedsięwzięcia. Zostanie ono rozpowszechnione wśród studentów, absolwentów oraz podmiotów współpracujących w ramach II WTP w celu przekazania szczegółowych informacji o lokalnym (rzeczywistym!) rynku pracy. W organizacji II Wirtualnych Targów Pracy wspierają uczelnię podmioty lokalne, zainteresowane aktywizacją rynku pracy, takie jak: Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej WUP w Krakowie, oddział w Tarnowie, Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie, Urząd Miasta Tarnowa, Starostwo Powiatowe w Tarnowie oraz w Dąbrowie Tarnowskiej, Tarnowska Agencja Rozwoju Regionalnego, Gminne Centra Informacyjne oraz Informatyczne Centra Edukacyjne w Ryglicach, Pleśnej, Tuchowie i Tarnowie. Jeśli chcesz wziać udział w targach kliknij tutaj. Źródło: Okay