Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. "Trzy Siostry" w MFK

"Trzy Siostry" w MFK

Mościcka Fundacja Kultury zaprasza na spektakl teatralny "Trzy Siostry" Antoniego Czechowa, który odbędzie się 17 listopada o godzinie 18:00. Sztuka wystawiona będzie przez teatr "Bagatela" z Krakowa w świetnej obsadzie z Janem Nowickim i Janem Fryczem w rolach głównych. Reżyserem sztuki jest Andrzej Domalik.

"Trzy Siostry" : to sztuka utrzymana w charakterystycznym stylu dramatopisarza, ściszona i liryczna, bez dramatycznych momentów, pełna aluzji i łagodnego nastroju. Akcja toczy się w gubernianym miasteczku. Bohaterki sztuki, siostry Olga, Irina i zamężna Masza, mieszkają razem z bratem, Andrzejem Prozorowem. Ich życie jest jałowe, dlatego siostry pragną wyrwać się z zaścianka, zamieszkać w Moskwie, która jawi im się jako symbol bytu pięknego, pełnego i ciekawego. Życie uczuciowe sióstr również jest niezbyt szczęśliwe. Zamężna Masza romansuje z podpułkownikiem Aleksandrem Wierszyninem, a Olga i Irina nie mogą znaleźć odpowiednich kandydatów na mężów. Andrzej żeni się z mieszczką Nataszą, która wkrótce zaczyna rządzić w domu Prozorowych. Mimo iż siostry tak bardzo pragną opuścić prowincję, nie wyjeżdżają, ponieważ, uwikłane w różne rodzinne koneksje, nie są już zdolne do aktywnego, samodzielnego i energicznego działania.

Andrzej Domalik : Ukończył wydział reżyserii Łódzkiej Szkoły Filmowej. Przede wszystkim czuje się więc związany z filmem: Zygfryd (debiut filmowy z 1985), Schodami w górę, schodami w dół, Dzień dobry i do widzenia, Nocne ptaki. Film Łóżko Wierszynina zrealizowany przed trzema laty opowiada o teatrze, historię jednego dnia z próby Trzech sióstr, na której zjawia się sam Czechow.
Andrzej Domalik znany jest przede wszystkim jako reżyser znakomitych teatrów telewizji: Płatonow oraz Wiśniowy sad Czechowa , Sonata Petersburska wg Dostojewskiego, Płaszcz Gogola, Dzieci słońca Gorkiego. Jako reżyser teatralny na stałe związany jest z Teatrem Dramatycznym w Warszawie. Dla tego teatru zrealizował miedzy innymi: Mewę Czechowa, Hamleta z Mariuszem Bonaszewskim, Pokojówki Geneta oraz Jesień i zimę Larsa Norena.

źródło: OKAY

Mościcka Fundacja Kultury zaprasza na spektakl teatralny "Trzy Siostry" Antoniego Czechowa, który odbędzie się 17 listopada o godzinie 18:00. Sztuka wystawiona będzie przez teatr "Bagatela" z Krakowa w świetnej obsadzie z Janem Nowickim i Janem Fryczem w rolach głównych. Reżyserem sztuki jest Andrzej Domalik. "Trzy Siostry" : to sztuka utrzymana w charakterystycznym stylu dramatopisarza, ściszona i liryczna, bez dramatycznych momentów, pełna aluzji i łagodnego nastroju. Akcja toczy się w gubernianym miasteczku. Bohaterki sztuki, siostry Olga, Irina i zamężna Masza, mieszkają razem z bratem, Andrzejem Prozorowem. Ich życie jest jałowe, dlatego siostry pragną wyrwać się z zaścianka, zamieszkać w Moskwie, która jawi im się jako symbol bytu pięknego, pełnego i ciekawego. Życie uczuciowe sióstr również jest niezbyt szczęśliwe. Zamężna Masza romansuje z podpułkownikiem Aleksandrem Wierszyninem, a Olga i Irina nie mogą znaleźć odpowiednich kandydatów na mężów. Andrzej żeni się z mieszczką Nataszą, która wkrótce zaczyna rządzić w domu Prozorowych. Mimo iż siostry tak bardzo pragną opuścić prowincję, nie wyjeżdżają, ponieważ, uwikłane w różne rodzinne koneksje, nie są już zdolne do aktywnego, samodzielnego i energicznego działania. Andrzej Domalik : Ukończył wydział reżyserii Łódzkiej Szkoły Filmowej. Przede wszystkim czuje się więc związany z filmem: Zygfryd (debiut filmowy z 1985), Schodami w górę, schodami w dół, Dzień dobry i do widzenia, Nocne ptaki. Film Łóżko Wierszynina zrealizowany przed trzema laty opowiada o teatrze, historię jednego dnia z próby Trzech sióstr, na której zjawia się sam Czechow.Andrzej Domalik znany jest przede wszystkim jako reżyser znakomitych teatrów telewizji: Płatonow oraz Wiśniowy sad Czechowa , Sonata Petersburska wg Dostojewskiego, Płaszcz Gogola, Dzieci słońca Gorkiego. Jako reżyser teatralny na stałe związany jest z Teatrem Dramatycznym w Warszawie. Dla tego teatru zrealizował miedzy innymi: Mewę Czechowa, Hamleta z Mariuszem Bonaszewskim, Pokojówki Geneta oraz Jesień i zimę Larsa Norena. źródło: OKAY