Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Turniej gier planszowych zwieńczy wydanie gry tematycznie związanej z Dąbrową

Turniej gier planszowych zwieńczy wydanie gry tematycznie związanej z Dąbrową

Turniej gier planszowych zwieńczy wydanie gry tematycznie związanej z Dąbrową

„Wydanie gry planszowej Lot na pomoc i turniej gier planszowych krzewiących wartości patriotyczne wśród młodzieży dąbrowskiej” to tytuł zadania w programie „Mecenat Małopolski”, na które udało się zdobyć znaczne dofinansowanie Stowarzyszeniu Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego w Zarządzie Województwa Małopolskiego w Krakowie. Grant w wys. 7000 zł pozwoli na wydanie w 5 egzemplarzach gry opartej tematycznie na historii alianckiego „Halifaksa” JP-276A, zestrzelonego nad Dąbrową w nocy 4/5 sierpnia 1944 r. Zadanie jest owocem prototypu tej gry wymyślonej i testowanej podczas realizacji inicjatyw obywatelskich w ubiegłym roku („Więcej kultury – więcej tlenu” w programie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2021”, zarządzanym przez Narodowe Centrum Kultury – beneficjentem był wtedy Dąbrowski Dom Kultury). Pełna wartość zadania to ponad 11000 zł.

Wydanie gry i przeprowadzenie turnieju z udziałem 20-30 młodych ludzi pomoże zaspokoić potrzebę alternatywnej formy spędzania czasu wolnego przez młodzież, bez komputera i telefonu, z kształtowaniem w naturalny sposób wartości patriotycznych i wolnościowych. Promocja w środowisku takich wartości jak: wolność, poświęcenie, solidarność międzynarodowa to w obecnych czasach działanie bardzo aktualne i pożądane. Turniej zaplanowano na 24 czerwca w Ośrodku Spotkania Kultur. Poprzedzi go etap projektowania zmian w stosunku do rozwiązań zastosowanych w prototypie gry „Lot na pomoc”, druki elementów gry (drukarka 3D, poligrafia) i promocja tych nowych form rywalizacji – w oparciu o planszówki sięgające do historii regionu - młodzieży w Dąbrowie Tarnowskiej. Koordynatorką zadania jest młoda animatorka Paulina Białas, pomagać jej będą: Elżbieta Wiatr, Justyna Wiatr i Paweł Chojnowski.

DDK

„Wydanie gry planszowej Lot na pomoc i turniej gier planszowych krzewiących wartości patriotyczne wśród młodzieży dąbrowskiej” to tytuł zadania w programie „Mecenat Małopolski”, na które udało się zdobyć znaczne dofinansowanie Stowarzyszeniu Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego w Zarządzie Województwa Małopolskiego w Krakowie. Grant w wys. 7000 zł pozwoli na wydanie w 5 egzemplarzach gry opartej tematycznie na historii alianckiego „Halifaksa” JP-276A, zestrzelonego nad Dąbrową w nocy 4/5 sierpnia 1944 r. Zadanie jest owocem prototypu tej gry wymyślonej i testowanej podczas realizacji inicjatyw obywatelskich w ubiegłym roku („Więcej kultury – więcej tlenu” w programie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2021”, zarządzanym przez Narodowe Centrum Kultury – beneficjentem był wtedy Dąbrowski Dom Kultury). Pełna wartość zadania to ponad 11000 zł. Wydanie gry i przeprowadzenie turnieju z udziałem 20-30 młodych ludzi pomoże zaspokoić potrzebę alternatywnej formy spędzania czasu wolnego przez młodzież, bez komputera i telefonu, z kształtowaniem w naturalny sposób wartości patriotycznych i wolnościowych. Promocja w środowisku takich wartości jak: wolność, poświęcenie, solidarność międzynarodowa to w obecnych czasach działanie bardzo aktualne i pożądane. Turniej zaplanowano na 24 czerwca w Ośrodku Spotkania Kultur. Poprzedzi go etap projektowania zmian w stosunku do rozwiązań zastosowanych w prototypie gry „Lot na pomoc”, druki elementów gry (drukarka 3D, poligrafia) i promocja tych nowych form rywalizacji – w oparciu o planszówki sięgające do historii regionu - młodzieży w Dąbrowie Tarnowskiej. Koordynatorką zadania jest młoda animatorka Paulina Białas, pomagać jej będą: Elżbieta Wiatr, Justyna Wiatr i Paweł Chojnowski. DDK