Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Turniej piłki siatkowej zainaugurował obchody 100-lecia dąbrowskiego liceum

Turniej piłki siatkowej zainaugurował obchody 100-lecia dąbrowskiego liceum

Turniej piłki siatkowej zainaugurował obchody 100-lecia dąbrowskiego liceum

7 października 2021 roku rozpoczęły się Obchody Jubileuszu 100-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Tarnowskiej. Pierwszą okazją do świętowania był jedyny i niepowtarzalny turniej piłki siatkowej par mieszanych, który cieszył się dużym uznaniem nawet drużyn z województwa podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Do rywalizacji przystąpiło pięć zespołów ze szkół z Buska Zdroju, Ropczyc, Stalowej Woli, Tarnowa oraz gospodarzy czyli Dąbrowy Tarnowskiej.

Młodzież liceum przejawia zainteresowanie sportem, zwłaszcza piłką siatkową i po dość emocjonujących rozgrywkach, gdzie zostały zaprezentowane ciekawe akcje i wysoki poziom gry drużyny zajęły odpowiednio lokaty:

  • I miejsce: Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli
  • II miejsce: Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych im. Tadeusza Kościuszki w Tarnowie
  • III miejsce ex aequo: Liceum Ogólnokształcące nr I im. Tadeusza Kościuszki w Busku Zdroju oraz Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach
  • IV miejsce: I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej

Uczniom na zawodach towarzyszył: Dyrektor I LO Michał Wolak, Zastępca ca Dyrektora I LO Anna Janczak oraz  Prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego Mirosław Panek.

Po zakończonych meczach uczniowie otrzymali liczne upominki jubileuszowe i nagrody rzeczowe oraz wraz z opiekunami i trenerami udali się na przygotowany poczęstunek. Turniej odbył się dzięki dobrej współpracy nauczycieli wychowania fizycznego: Olgi Kopała, Artura Nowaka oraz  Łukasza Witka. Sędzią zawodów był Dariusz Stańczyk z Kolegium Sędziów Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej.

W imieniu uczestników, na ręce dyrektora oraz jego zastępcy, nauczyciele wychowania fizycznego z dąbrowskiego liceum złożyli serdeczne podziękowania i wyrazy wdzięczności za zaangażowanie i wsparcie podczas organizacji tych rozgrywek.

Sponsorzy:

  • Łukasz Dojka i Łukasz Nowakowski, absolwenci liceum i właściciele sieci klubów Xtreme Fitness Gyms
  • Sklep ,,groszek’’ Dąbrowa Tarnowska
  • Piekarnia Sokołowski, Gruszów Wielki
  • ,,ZIARNEKS’’ Zakład Cukierniczo – Piekarski. Oleś, Swarzów

I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej

7 października 2021 roku rozpoczęły się Obchody Jubileuszu 100-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Tarnowskiej. Pierwszą okazją do świętowania był jedyny i niepowtarzalny turniej piłki siatkowej par mieszanych, który cieszył się dużym uznaniem nawet drużyn z województwa podkarpackiego i świętokrzyskiego. Do rywalizacji przystąpiło pięć zespołów ze szkół z Buska Zdroju, Ropczyc, Stalowej Woli, Tarnowa oraz gospodarzy czyli Dąbrowy Tarnowskiej. Młodzież liceum przejawia zainteresowanie sportem, zwłaszcza piłką siatkową i po dość emocjonujących rozgrywkach, gdzie zostały zaprezentowane ciekawe akcje i wysoki poziom gry drużyny zajęły odpowiednio lokaty: I miejsce: Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli II miejsce: Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych im. Tadeusza Kościuszki w Tarnowie III miejsce ex aequo: Liceum Ogólnokształcące nr I im. Tadeusza Kościuszki w Busku Zdroju oraz Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach IV miejsce: I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej Uczniom na zawodach towarzyszył: Dyrektor I LO Michał Wolak, Zastępca ca Dyrektora I LO Anna Janczak oraz  Prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego Mirosław Panek. Po zakończonych meczach uczniowie otrzymali liczne upominki jubileuszowe i nagrody rzeczowe oraz wraz z opiekunami i trenerami udali się na przygotowany poczęstunek. Turniej odbył się dzięki dobrej współpracy nauczycieli wychowania fizycznego: Olgi Kopała, Artura Nowaka oraz  Łukasza Witka. Sędzią zawodów był Dariusz Stańczyk z Kolegium Sędziów Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej. W imieniu uczestników, na ręce dyrektora oraz jego zastępcy, nauczyciele wychowania fizycznego z dąbrowskiego liceum złożyli serdeczne podziękowania i wyrazy wdzięczności za zaangażowanie i wsparcie podczas organizacji tych rozgrywek. Sponsorzy: Łukasz Dojka i Łukasz Nowakowski, absolwenci liceum i właściciele sieci klubów Xtreme Fitness Gyms Sklep ,,groszek’’ Dąbrowa Tarnowska Piekarnia Sokołowski, Gruszów Wielki ,,ZIARNEKS’’ Zakład Cukierniczo – Piekarski. Oleś, Swarzów I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej