Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Turniej Szachowy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych

Turniej Szachowy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych

Turniej Szachowy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych

W dniu 19 listopada 2015 r. w Zespole Szkół Publicznych w Luszowicach rozegrano powiatowy Turniej Szachowy dla uczniów szkół gimnazjalnych, a dzień później dla uczniów szkół podstawowych.

Zawody, w których sędziował Piotr Rychliński, zostały zorganizowane przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, Zespół Szkół Publicznych w Luszowicach i gminę Radgoszcz.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej dziewczęta rywalizowały systemem kołowym, a chłopcy systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund.

Wyniki Turnieju Szachowego (szkoły podstawowe):

W kategorii dziewcząt:
I miejsce – Kądzielawa Julia (Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
II miejsce – Rokita Patrycja (Szkoła Podstawowa w Pilczy Żelichowskiej)
III miejsce – Kolak Marcelina (Szkoła Podstawowa w Luszowicach)

W kategorii chłopców:
I miejsce - Jarosz Kacper (Szkoła Podstawowa w Szczucinie)
II miejsce - Ogorzelec Patryk (Szkoła Podstawowa w Luszowicach)
III miejsce - Wójcicki Norbert (Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)

files/aktualnosci/2015/11_listopad/23_Turniej_Szachowy_dla_uczniow_szkol_gimnazjalnych/P1020386.jpg

Do gimnazjady przystąpili uczniowie z Gimnazjum w Luszowicach, w Oleśnie, w Szczucinie oraz z Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Zawodnicy grali systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Turniej sędziował Piotr Rychliński.

Wyniki Turnieju Szachowego (gimnazjum):

W kategorii dziewcząt:
I miejsce – Dominika Babiarz (Gimnazjum w Luszowicach)
II miejsce – Wiktoria Czerwony (Gimnazjum w Luszowicach)
III miejsce – Karolina Warias (Gimnazjum w Luszowicach)

W kategorii chłopców:
I miejsce - Karol Dulak (Gimnazjum w Szczucinie)
II miejsce - Hubert Krzciuk (Gimnazjum w Luszowicach)
III miejsce – Arkadiusz Ziemian (Gimnazjum w Oleśnie)

Zwycięzcy będą reprezentować nasz powiat na zawodach wojewódzkich.

Medale i dyplomy dla najlepszych uczestników Turnieju w imieniu Starosty Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego wręczyła Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Luszowicach Teresa Motyka.

Medale i dyplomy zostały zakupione ze środków dotacji powiatu dąbrowskiego przekazanej Powiatowemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu w Dąbrowie Tarnowskiej na realizację zadania pn. „Współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży szkół z terenu Powiatu Dąbrowskiego w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego."

W dniu 19 listopada 2015 r. w Zespole Szkół Publicznych w Luszowicach rozegrano powiatowy Turniej Szachowy dla uczniów szkół gimnazjalnych, a dzień później dla uczniów szkół podstawowych. Zawody, w których sędziował Piotr Rychliński, zostały zorganizowane przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, Zespół Szkół Publicznych w Luszowicach i gminę Radgoszcz. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej dziewczęta rywalizowały systemem kołowym, a chłopcy systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund. Wyniki Turnieju Szachowego (szkoły podstawowe): W kategorii dziewcząt:I miejsce – Kądzielawa Julia (Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)II miejsce – Rokita Patrycja (Szkoła Podstawowa w Pilczy Żelichowskiej)III miejsce – Kolak Marcelina (Szkoła Podstawowa w Luszowicach) W kategorii chłopców:I miejsce - Jarosz Kacper (Szkoła Podstawowa w Szczucinie)II miejsce - Ogorzelec Patryk (Szkoła Podstawowa w Luszowicach)III miejsce - Wójcicki Norbert (Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) Do gimnazjady przystąpili uczniowie z Gimnazjum w Luszowicach, w Oleśnie, w Szczucinie oraz z Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Zawodnicy grali systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Turniej sędziował Piotr Rychliński. Wyniki Turnieju Szachowego (gimnazjum): W kategorii dziewcząt:I miejsce – Dominika Babiarz (Gimnazjum w Luszowicach)II miejsce – Wiktoria Czerwony (Gimnazjum w Luszowicach)III miejsce – Karolina Warias (Gimnazjum w Luszowicach) W kategorii chłopców:I miejsce - Karol Dulak (Gimnazjum w Szczucinie)II miejsce - Hubert Krzciuk (Gimnazjum w Luszowicach)III miejsce – Arkadiusz Ziemian (Gimnazjum w Oleśnie) Zwycięzcy będą reprezentować nasz powiat na zawodach wojewódzkich. Medale i dyplomy dla najlepszych uczestników Turnieju w imieniu Starosty Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego wręczyła Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Luszowicach Teresa Motyka. Medale i dyplomy zostały zakupione ze środków dotacji powiatu dąbrowskiego przekazanej Powiatowemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu w Dąbrowie Tarnowskiej na realizację zadania pn. „Współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży szkół z terenu Powiatu Dąbrowskiego w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego."