Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Turniej Szachowy Powiatu Dąbrowskiego

Turniej Szachowy Powiatu Dąbrowskiego

Turniej Szachowy Powiatu Dąbrowskiego

W środę 13.01.10 r. w Zespole Szkół w Luszowicach rozegrano Turniej Szachowy Powiatu Dąbrowskiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Wszystkich 47 uczestników turnieju oraz zaproszonych gości powitała dyrektor ZS w Luszowicach Teresa Motyka, dzięki gościnności której już po raz 4 zawody mogły odbyć się na terenie tej szkoły.

Turniej został otwarty przez Starostę Dąbrowskiego Wiesława Krajewskiego, który złożył zawodnikom życzenia zdrowej rywalizacji i udanej gry a także zaprosił zwycięzcę do Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej na rozegranie partii szachów.
Starosta ufundował również nagrody dla zwycięzców pierwszych trzech miejsc we wszystkich kategoriach, w postaci: statuetek, medali i dyplomów.

Organizatorem zawodów był tradycyjnie, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, któremu przewodniczy Andrzej Soja.
Wkład w zorganizowanie turnieju miał również wójt Radgoszczy Marek Lupa, dzięki któremu na zawodach sędziował Sędzia Klasy Państwowej Wiesław Kasperek z Tarnowa a także, wszyscy uczestnicy gry zostali zaproszeni na ciepły posiłek.
Do zawodów przystąpili uczniowie ze szkół podstawowych z miejscowości : Szczucin, Radgoszcz, Smęgorzów, Luszowice, Olesno, Szarwark oraz z gimnazjów z miejscowości : Dąbrowa Tarnowska, Szczucin, Radgoszcz, Luszowice, Radwan, Olesno. Chłopcy podczas turnieju grali systemem szwajcarskim w ciągu 7 rund a dziewczęta systemem każdy z każdym.

A oto wyniki Powiatowego Turnieju Szachowego :

W kategorii szkoły podstawowe – Dziewczęta, miejsca na podium zajęły:

1.miejsce – Aneta Kiwior ze szkoły podstawowej w Smęgorzowie
2.miejsce - Magdalena Litwora ze szkoły podstawowej w Szarwarku
3.miejsce – Angelika Lis ze szkoły podstawowej w Pilczy Żelichowskiej

Ta sama kategoria wiekowa – Chłopcy, 3 pierwsze miejsca zajęli:

1. Karol Dulak ze szkoły podstawowej w Szczucinie
2. Piotr Makosiej ze szkoły podstawowej w Szczucinie
3. Konrad Mędala ze szkoły podstawowej w Szarwarku

W kategorii szkoły gimnazjalne – Dziewczęta miejsca od 1 do 3 zajęły:

1.miejsce – Natalia Camona z gimnazjum w Luszowicach
2.miejsce – Justyna Chłosta z gimnazjum w Oleśnie
3.miejsce – Ewelina Krupa z gimnazjum w Radwanie

Ta sama kategoria wiekowa – Chłopcy, awans uzyskali:

1.miejsce - Wojciech Wabno z gimnazjum w Oleśnie
2.miejsce - Mirosław Banaś z gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej
3.miejsce - Łukasz Kogut z gimnazjum w Oleśnie

Pierwsze 3 osoby będą reprezentować w lutym Powiat Dąbrowski na Zawodach Wojewódzkich, które odbędą się w Zakliczynie.
Zajęcia szachowe w Zespole Szkół w Luszowicach prowadzi Piotr Rychliński, który aktywnie czuwał nad przebiegiem Turnieju.

W środę 13.01.10 r. w Zespole Szkół w Luszowicach rozegrano Turniej Szachowy Powiatu Dąbrowskiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.Wszystkich 47 uczestników turnieju oraz zaproszonych gości powitała dyrektor ZS w Luszowicach Teresa Motyka, dzięki gościnności której już po raz 4 zawody mogły odbyć się na terenie tej szkoły. Turniej został otwarty przez Starostę Dąbrowskiego Wiesława Krajewskiego, który złożył zawodnikom życzenia zdrowej rywalizacji i udanej gry a także zaprosił zwycięzcę do Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej na rozegranie partii szachów.Starosta ufundował również nagrody dla zwycięzców pierwszych trzech miejsc we wszystkich kategoriach, w postaci: statuetek, medali i dyplomów. Organizatorem zawodów był tradycyjnie, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, któremu przewodniczy Andrzej Soja.Wkład w zorganizowanie turnieju miał również wójt Radgoszczy Marek Lupa, dzięki któremu na zawodach sędziował Sędzia Klasy Państwowej Wiesław Kasperek z Tarnowa a także, wszyscy uczestnicy gry zostali zaproszeni na ciepły posiłek.Do zawodów przystąpili uczniowie ze szkół podstawowych z miejscowości : Szczucin, Radgoszcz, Smęgorzów, Luszowice, Olesno, Szarwark oraz z gimnazjów z miejscowości : Dąbrowa Tarnowska, Szczucin, Radgoszcz, Luszowice, Radwan, Olesno. Chłopcy podczas turnieju grali systemem szwajcarskim w ciągu 7 rund a dziewczęta systemem każdy z każdym. A oto wyniki Powiatowego Turnieju Szachowego : W kategorii szkoły podstawowe – Dziewczęta, miejsca na podium zajęły: 1.miejsce – Aneta Kiwior ze szkoły podstawowej w Smęgorzowie2.miejsce - Magdalena Litwora ze szkoły podstawowej w Szarwarku3.miejsce – Angelika Lis ze szkoły podstawowej w Pilczy Żelichowskiej Ta sama kategoria wiekowa – Chłopcy, 3 pierwsze miejsca zajęli: 1. Karol Dulak ze szkoły podstawowej w Szczucinie2. Piotr Makosiej ze szkoły podstawowej w Szczucinie3. Konrad Mędala ze szkoły podstawowej w Szarwarku W kategorii szkoły gimnazjalne – Dziewczęta miejsca od 1 do 3 zajęły: 1.miejsce – Natalia Camona z gimnazjum w Luszowicach2.miejsce – Justyna Chłosta z gimnazjum w Oleśnie3.miejsce – Ewelina Krupa z gimnazjum w Radwanie Ta sama kategoria wiekowa – Chłopcy, awans uzyskali: 1.miejsce - Wojciech Wabno z gimnazjum w Oleśnie2.miejsce - Mirosław Banaś z gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej3.miejsce - Łukasz Kogut z gimnazjum w Oleśnie Pierwsze 3 osoby będą reprezentować w lutym Powiat Dąbrowski na Zawodach Wojewódzkich, które odbędą się w Zakliczynie.Zajęcia szachowe w Zespole Szkół w Luszowicach prowadzi Piotr Rychliński, który aktywnie czuwał nad przebiegiem Turnieju.