Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Turyści mogą już korzystać ze stanicy turystycznej w Brniu

Turyści mogą już korzystać ze stanicy turystycznej w Brniu

Turyści mogą już korzystać ze stanicy turystycznej w Brniu

Zespół dworsko-parkowy w Brniu jest miejscem, gdzie miłośnicy spacerów i turystyki rowerowej mogą odpocząć, jak i spędzić aktywnie czas. Osoby chcące zwiedzać Powiśle Dąbrowskie na dwóch kółkach mogą w znajdującej się tutaj stanicy turystycznej wypożyczyć rowery.

Do dyspozycji jest 8 rowerów zakupionych przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego w ramach projektu „Rowerem po Dąbrowskim Powiślu” (po 3 rowery męskie i damskie oraz 2 młodzieżowe).

Wypożyczać je można bezpłatnie przez pięć dni w tygodniu:

środa, czwartek, piątek – w godzinach od 9:30 do 16:30
oraz
sobota, niedziela – w godzinach od 10:30 do 17:30.

Istnieje również możliwość wypożyczenia fotelików rowerowych dla dzieci oraz otrzymania kamizelek i opasek odblaskowych. Ponadto stanica wyposażona jest w samoobsługową stację naprawy rowerów.

W stanicy można bezpłatnie otrzymać pocztówki promujące region oraz mapę turystyczną powiatu dąbrowskiego zawierającą opisy najważniejszych zabytków, atrakcji turystycznych, a także historycznych i ciekawych miejsc. Miłośnicy dwóch kółek z pewnością odnajdą na niej wiele ciekawych ścieżek. Jedną z nich jest Wiślana Trasa Rowerowa, która znajduje się na wałach przeciwpowodziowych.

Do dyspozycji turystów są również drewniane leżaki, dzięki którym można się zrelaksować i odpocząć, zażywając słońca, jak i w cieniu drzew i otaczającej przyrody breńskiego parku. Znajduje się też tutaj ciekawy zbiór biblioteczki regionalnej wartej poczytania. Można także połączyć się z Internetem poprzez WiFi, skorzystać z toalety lub kuchni.

Zachęcamy do odwiedzenia tego miejsca!

 
Zachęcamy do odwiedzenia tego miejsca, a także jego fotografowania i udziału w konkursie pn. „Cztery pory roku w zespole dworsko-parkowym w Brniu”!
Zespół dworsko-parkowy w Brniu jest miejscem, gdzie miłośnicy spacerów i turystyki rowerowej mogą odpocząć, jak i spędzić aktywnie czas. Osoby chcące zwiedzać Powiśle Dąbrowskie na dwóch kółkach mogą w znajdującej się tutaj stanicy turystycznej wypożyczyć rowery. Do dyspozycji jest 8 rowerów zakupionych przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego w ramach projektu „Rowerem po Dąbrowskim Powiślu” (po 3 rowery męskie i damskie oraz 2 młodzieżowe). Wypożyczać je można bezpłatnie przez pięć dni w tygodniu: środa, czwartek, piątek – w godzinach od 9:30 do 16:30oraz sobota, niedziela – w godzinach od 10:30 do 17:30. Istnieje również możliwość wypożyczenia fotelików rowerowych dla dzieci oraz otrzymania kamizelek i opasek odblaskowych. Ponadto stanica wyposażona jest w samoobsługową stację naprawy rowerów. W stanicy można bezpłatnie otrzymać pocztówki promujące region oraz mapę turystyczną powiatu dąbrowskiego zawierającą opisy najważniejszych zabytków, atrakcji turystycznych, a także historycznych i ciekawych miejsc. Miłośnicy dwóch kółek z pewnością odnajdą na niej wiele ciekawych ścieżek. Jedną z nich jest Wiślana Trasa Rowerowa, która znajduje się na wałach przeciwpowodziowych. Do dyspozycji turystów są również drewniane leżaki, dzięki którym można się zrelaksować i odpocząć, zażywając słońca, jak i w cieniu drzew i otaczającej przyrody breńskiego parku. Znajduje się też tutaj ciekawy zbiór biblioteczki regionalnej wartej poczytania. Można także połączyć się z Internetem poprzez WiFi, skorzystać z toalety lub kuchni. Zachęcamy do odwiedzenia tego miejsca!   Zachęcamy do odwiedzenia tego miejsca, a także jego fotografowania i udziału w konkursie pn. „Cztery pory roku w zespole dworsko-parkowym w Brniu”! Szczegółowe informacje na temat konkursu pod adresem: https://powiatdabrowski.pl/aktualnosci/trwa-konkurs-fotograficzny-pn-cztery-pory-roku-w-zespole-dworsko-parkowym-w-brniu-10072.html