Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskie informuje w dniach od 20 do 26 lutego 2023 roku obchodzony jest Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

To ogólnopolska kampania, w czasie której każda osoba zainteresowana będzie mogła w tym czasie uzyskać bezpłatną poradę prawną i psychologiczną m.in. w sądach, prokuraturach, komendach policji, siedzibach prawniczych samorządów i organizacji pozarządowych w całym kraju.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej i działający przy jednostce Punkt Interwencji Kryzysowej, jak co roku włącza się w obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem organizując na terenie Powiatu Dąbrowskiego wsparcie dla osób potrzebujących wsparcia.

Punkt Interwencji Kryzysowej (PIK) udziela bezpłatnej pomocy psychologicznej, środowiskowej, prawnej oraz z zakresu pracy socjalnej – osobom i rodzinom będącym ofiarami przemocy, innych przestępstw lub znajdującym się w innej sytuacji kryzysowej. Celem działalności PIK-u jest zapobieżenie powstawaniu lub pogłębianiu się dysfunkcji osób lub rodzin będących w kryzysie, a ostatecznie przywrócenie osobie/rodzinie możliwości samodzielnego zmagania się i przezwyciężenia sytuacji trudnej. Działalność Punktu stanowi próbę integracji działań dotyczących trzech obszarów problemowych: przeciwdziałania przemocy domowej, interwencji kryzysowej oraz pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

Specjaliści zatrudnieni w Punkcie czekają na osoby, w których życiu wydarzyło się coś, co zaburzyło dotychczasowy ład i porządek.  

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie ul. Szpitalna 1, 33-200 Dąbrowa Tarnowska, pokój 22, w godzinach 8.00-15.30, tel. 14 642 44 15 w celu ustalenia wizyty u danego specjalisty (psycholog, prawnik, pedagog, specjalista pracy socjalnej).

 

W dniach od 20 lutego do 26 lutego 2023 roku w siedzibie Prokuratury Rejonowej w Dąbrowie Tarnowskiej ul. Wyszyńskiego 2 w godzinach od 13:00 do 15:30 dyżurni prokuratorzy i asystent będą udzielać bezpłatnie porad prawnych osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

PCPR w Dąbrowie Tarnowskiej/ Prokuratura Rejonowa w Dąbrowie Tarnowskiej

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskie informuje w dniach od 20 do 26 lutego 2023 roku obchodzony jest Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. To ogólnopolska kampania, w czasie której każda osoba zainteresowana będzie mogła w tym czasie uzyskać bezpłatną poradę prawną i psychologiczną m.in. w sądach, prokuraturach, komendach policji, siedzibach prawniczych samorządów i organizacji pozarządowych w całym kraju. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej i działający przy jednostce Punkt Interwencji Kryzysowej, jak co roku włącza się w obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem organizując na terenie Powiatu Dąbrowskiego wsparcie dla osób potrzebujących wsparcia. Punkt Interwencji Kryzysowej (PIK) udziela bezpłatnej pomocy psychologicznej, środowiskowej, prawnej oraz z zakresu pracy socjalnej – osobom i rodzinom będącym ofiarami przemocy, innych przestępstw lub znajdującym się w innej sytuacji kryzysowej. Celem działalności PIK-u jest zapobieżenie powstawaniu lub pogłębianiu się dysfunkcji osób lub rodzin będących w kryzysie, a ostatecznie przywrócenie osobie/rodzinie możliwości samodzielnego zmagania się i przezwyciężenia sytuacji trudnej. Działalność Punktu stanowi próbę integracji działań dotyczących trzech obszarów problemowych: przeciwdziałania przemocy domowej, interwencji kryzysowej oraz pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem. Specjaliści zatrudnieni w Punkcie czekają na osoby, w których życiu wydarzyło się coś, co zaburzyło dotychczasowy ład i porządek.   Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie ul. Szpitalna 1, 33-200 Dąbrowa Tarnowska, pokój 22, w godzinach 8.00-15.30, tel. 14 642 44 15 w celu ustalenia wizyty u danego specjalisty (psycholog, prawnik, pedagog, specjalista pracy socjalnej).   W dniach od 20 lutego do 26 lutego 2023 roku w siedzibie Prokuratury Rejonowej w Dąbrowie Tarnowskiej ul. Wyszyńskiego 2 w godzinach od 13:00 do 15:30 dyżurni prokuratorzy i asystent będą udzielać bezpłatnie porad prawnych osobom pokrzywdzonym przestępstwem. PCPR w Dąbrowie Tarnowskiej/ Prokuratura Rejonowa w Dąbrowie Tarnowskiej