Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Tydzień Wolontariatu w ZSP nr 2!

Tydzień Wolontariatu w ZSP nr 2!

Tydzień Wolontariatu w ZSP nr 2!

W dniach od 5 do 9 grudnia 2011 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej został zorganizowany Tydzień Wolontariatu- realizowany z godnie z programem Bezpiecznej Szkoły, do którego społeczność szkolna naszej placówki przystąpiła.

W ramach tego przedsięwzięcia wolontariusze zorganizowali:

- kiermasz ciast świątecznych,

- sprzedaż zdrowej żywności,

- kwestę wśród młodzieży szkolnej.

Zebrane pieniądzę zostaną przeznaczone na zakup paczek świątecznych dla pensjonariuszy ZOL- u w Dąbrowie Tarnowskiej.

Opiekun wolontariatu  Agnieszka Piotrowska-Bukała prowadziła prelekcje w klasach pierwszych i drugich, które miay przybliżyć idee wolontariatu i zachęcić innych do podjęcia pracy społecznej na rzecz chorych i potrzebujących pomocy

Harmonogram działań tygodnia wolontariatu

Tydzień od 5 do 9 grudnia 2011 r. obchodzony jest jako tydzień promujący idee wolontariatu i działania wolontariuszy. W związku z tym, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej został opracowany harmonogram działań tego tygodnia.

• PONIEDZIAŁEK, WTOREK

„I Ty możesz zostać Św. Mikołajem"

Kiermasz ciast i ciasteczek przygotowanych przez uczniów szkoły -pozyskane pieniądze będą przekazane na paczki świąteczne dla potrzebujących.

• ŚRODA

Przedstawienie historii wolontariatu w szkole -radiowęzeł.

• ŚRODA. CZWARTEK. PIĄTEK

Zbiórka pieniędzy, które następnie będą przekazane rodzinie w trudnej sytuacji materialnej.

• W ŚRODĘ I CZWARTEK

*Wolontariusze będą promować wolontariat w szkole i opowiadać o swojej pracy.

*Kiermasz owocowy promujący zdrową żywność, a otrzymane środki ze sprzedaży przekazane zostaną na paczki świąteczne.

*Wystawa plakatów przygotowanych przez wolontariuszy i uczniów promujący „Dzień Walki z Paleniem Tytoniu" przypadający na 22 listopada i „Światowy Dzień Walki z AIDS" przypadający na 1 grudnia Przez cały tydzień prowadzone będą lekcje w klasach I i II o tematyce wolontariatu.

 źródło: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

W dniach od 5 do 9 grudnia 2011 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej został zorganizowany Tydzień Wolontariatu- realizowany z godnie z programem Bezpiecznej Szkoły, do którego społeczność szkolna naszej placówki przystąpiła. W ramach tego przedsięwzięcia wolontariusze zorganizowali: - kiermasz ciast świątecznych, - sprzedaż zdrowej żywności, - kwestę wśród młodzieży szkolnej. Zebrane pieniądzę zostaną przeznaczone na zakup paczek świątecznych dla pensjonariuszy ZOL- u w Dąbrowie Tarnowskiej. Opiekun wolontariatu  Agnieszka Piotrowska-Bukała prowadziła prelekcje w klasach pierwszych i drugich, które miay przybliżyć idee wolontariatu i zachęcić innych do podjęcia pracy społecznej na rzecz chorych i potrzebujących pomocy Harmonogram działań tygodnia wolontariatu Tydzień od 5 do 9 grudnia 2011 r. obchodzony jest jako tydzień promujący idee wolontariatu i działania wolontariuszy. W związku z tym, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej został opracowany harmonogram działań tego tygodnia. • PONIEDZIAŁEK, WTOREK „I Ty możesz zostać Św. Mikołajem" Kiermasz ciast i ciasteczek przygotowanych przez uczniów szkoły -pozyskane pieniądze będą przekazane na paczki świąteczne dla potrzebujących. • ŚRODA Przedstawienie historii wolontariatu w szkole -radiowęzeł. • ŚRODA. CZWARTEK. PIĄTEK Zbiórka pieniędzy, które następnie będą przekazane rodzinie w trudnej sytuacji materialnej. • W ŚRODĘ I CZWARTEK *Wolontariusze będą promować wolontariat w szkole i opowiadać o swojej pracy. *Kiermasz owocowy promujący zdrową żywność, a otrzymane środki ze sprzedaży przekazane zostaną na paczki świąteczne. *Wystawa plakatów przygotowanych przez wolontariuszy i uczniów promujący „Dzień Walki z Paleniem Tytoniu" przypadający na 22 listopada i „Światowy Dzień Walki z AIDS" przypadający na 1 grudnia Przez cały tydzień prowadzone będą lekcje w klasach I i II o tematyce wolontariatu.  źródło: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej