Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Ułatwienie dla pacjentów z Powiśla

Ułatwienie dla pacjentów z Powiśla

Ułatwienie dla pacjentów z Powiśla

W szpitalu powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej kończą się ostatnie przygotowania do uruchomienia nowoczesnej stacji dializ. „Sztuczna nerka" ma ruszyć jeszcze w tym tygodniu" – zapewnia starosta Krzysztof Kaczmarski. Starostwo nie płaciło za remont piętra na którym ruszą dializy. Dołożyło się do budowy szybu windy.

Starosta uważa, że na wydzierżawieniu pomieszczeń skorzystają i pacjenci i szpital, który będzie z tego czerpał zyski. Hemodializa jest jedną z metod leczenia nerkozastępczego. Po raz pierwszy zastosowano ją w 1944 r. Zabieg polega na pozaustrojowym, kilkugodzinnym oczyszczaniu krwi z produktów przemiany materii oraz nadmiaru wody z organizmu chorego. Aparat nazywany popularnie „sztuczną nerką\\\" ma za zadanie zastąpić funkcję wydalniczą uszkodzonych nerek.

Źródło: Radio MAKS

W szpitalu powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej kończą się ostatnie przygotowania do uruchomienia nowoczesnej stacji dializ. „Sztuczna nerka" ma ruszyć jeszcze w tym tygodniu" – zapewnia starosta Krzysztof Kaczmarski. Starostwo nie płaciło za remont piętra na którym ruszą dializy. Dołożyło się do budowy szybu windy. Starosta uważa, że na wydzierżawieniu pomieszczeń skorzystają i pacjenci i szpital, który będzie z tego czerpał zyski. Hemodializa jest jedną z metod leczenia nerkozastępczego. Po raz pierwszy zastosowano ją w 1944 r. Zabieg polega na pozaustrojowym, kilkugodzinnym oczyszczaniu krwi z produktów przemiany materii oraz nadmiaru wody z organizmu chorego. Aparat nazywany popularnie „sztuczną nerką\\\" ma za zadanie zastąpić funkcję wydalniczą uszkodzonych nerek. Źródło: Radio MAKS