Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Uczcili pamięć ofiar II wojny światowej

Uczcili pamięć ofiar II wojny światowej

Uczcili pamięć ofiar II wojny światowej

W dniu dzisiejszym, 1 września 2020 r., pod Pomnikiem Poległych w Parku Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się krótki apel patriotyczny z okazji 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Złożono wiązanki biało - czerwonych kwiatów i znicze by oddać hołd ofiarom jednego z największych konfliktów zbrojnych w dziejach ludzkości, który zebrał krwawe żniwo również na terenie Powiśla Dąbrowskiego.

Przed pomnikiem na Placu Walczących o Niepodległą Polskę zgromadzili się m.in. Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, przedstawiciele samorządu powiatowego: Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk, Przewodnicząca Rady Powiatu Marta Chrabąszcz, Członek Zarządu Powiatu Andrzej Giza, a także delegacja samorządu gminnego na czele z Burmistrzem Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofem Kaczmarskim i Jackiem Świątkiem Zastępcą Przewodniczącego Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej.

W apelu uczestniczyła również delegacja drużyny Orląt z Żelazówki.

W dniu dzisiejszym, 1 września 2020 r., pod Pomnikiem Poległych w Parku Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się krótki apel patriotyczny z okazji 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Złożono wiązanki biało - czerwonych kwiatów i znicze by oddać hołd ofiarom jednego z największych konfliktów zbrojnych w dziejach ludzkości, który zebrał krwawe żniwo również na terenie Powiśla Dąbrowskiego. Przed pomnikiem na Placu Walczących o Niepodległą Polskę zgromadzili się m.in. Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, przedstawiciele samorządu powiatowego: Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk, Przewodnicząca Rady Powiatu Marta Chrabąszcz, Członek Zarządu Powiatu Andrzej Giza, a także delegacja samorządu gminnego na czele z Burmistrzem Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofem Kaczmarskim i Jackiem Świątkiem Zastępcą Przewodniczącego Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej. W apelu uczestniczyła również delegacja drużyny Orląt z Żelazówki.