1. Uczcili pamięć ofiar II wojny światowej

Uczcili pamięć ofiar II wojny światowej

W apelu uczestniczyła również delegacja drużyny Orląt z Żelazówki.

W dniu dzisiejszym, 1 września 2020 r., pod Pomnikiem Poległych w Parku Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się krótki apel patriotyczny z okazji 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Złożono wiązanki biało - czerwonych kwiatów i znicze by oddać hołd ofiarom jednego z największych konfliktów zbrojnych w dziejach ludzkości, który zebrał krwawe żniwo również na terenie Powiśla Dąbrowskiego. Przed pomnikiem na Placu Walczących o Niepodległą Polskę zgromadzili się m.in. Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, przedstawiciele samorządu powiatowego: Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk, Przewodnicząca Rady Powiatu Marta Chrabąszcz, Członek Zarządu Powiatu Andrzej Giza, a także delegacja samorządu gminnego na czele z Burmistrzem Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofem Kaczmarskim i Jackiem Świątkiem Zastępcą Przewodniczącego Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej. W apelu uczestniczyła również delegacja drużyny Orląt z Żelazówki.