Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Uczcili pamięć pomordowanych mieszkańców Powiśla

Uczcili pamięć pomordowanych mieszkańców Powiśla

Uczcili pamięć pomordowanych mieszkańców Powiśla

W dniu dzisiejszym na cmentarzu wojennym w lesie Buczyna, w Zbylitowskiej Górze Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Krzysztof Bryk  oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych z Dąbrowy Tarnowskiej wraz z opiekunami uczcili pamięć pomordowanych w grudniu 1939 roku mieszkańców Ziemi Dąbrowskiej. Pod symboliczną tablicą złożyli kwiaty i zapalili znicze.

Dziś wypada dokładnie 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Powiśla Dąbrowskiego, którzy zostali wykazani na liście osób pomordowanych przez Niemców a odnalezionej w Archiwum Państwowym w Krakowie Oddział w Tarnowie przez Panią Felicję Skwirut, siostrę dwóch braci Gilów.

Podczas II wojny światowej w lesie „Buczyna” w Zbylitowskiej Górze zostało rozstrzelanych około 10 tysięcy obywateli polskich i innych narodowości.

msmol/gd

W dniu dzisiejszym na cmentarzu wojennym w lesie Buczyna, w Zbylitowskiej Górze Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Krzysztof Bryk  oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych z Dąbrowy Tarnowskiej wraz z opiekunami uczcili pamięć pomordowanych w grudniu 1939 roku mieszkańców Ziemi Dąbrowskiej. Pod symboliczną tablicą złożyli kwiaty i zapalili znicze. Dziś wypada dokładnie 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Powiśla Dąbrowskiego, którzy zostali wykazani na liście osób pomordowanych przez Niemców a odnalezionej w Archiwum Państwowym w Krakowie Oddział w Tarnowie przez Panią Felicję Skwirut, siostrę dwóch braci Gilów. Podczas II wojny światowej w lesie „Buczyna” w Zbylitowskiej Górze zostało rozstrzelanych około 10 tysięcy obywateli polskich i innych narodowości. msmol/gd