1. Uczcili pamięć zamordowanych ofiar w Katyniu

Uczcili pamięć zamordowanych ofiar w Katyniu

Dziś w 81. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę przy kaplicy cmentarnej w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się skromna uroczystość patriotyczna. W ciszy i zadumie samorządowcy oddali hołd wszystkim ofiarom zamordowanym w obozach jenieckich, wśród których byli również mieszkańcy naszego regionu. Przed tablicą umieszczoną na ścianie frontowej kaplicy cmentarnej upamiętniającą tamte wydarzenia wiązanki kwiatów oraz znicze złożyli: Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Członek Zarządu Andrzej Giza reprezentujący samorząd powiatowy oraz Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, Sekretarz Gminy Stanisław Ryczek i Skarbnik Gminy Małgorzata Bąba reprezentujący samorząd gminny.