Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Uczeń ZSP nr 1 laureatem Międzynarodowego Konkursu na Esej

Uczeń ZSP nr 1 laureatem Międzynarodowego Konkursu na Esej

Uczeń ZSP nr 1 laureatem Międzynarodowego Konkursu na Esej

Kamil Marnik uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, zajął I miejsce w IX edycji Międzynarodowego Polsko-Ukraińskiego "Konkursu na esej w zakresie nauk społecznych - politologii, socjologii i stosunków międzynarodowych"

Konkurs ten corocznie organizowany jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych przez Instytut Stosunków Międzynarodowych Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu.

Głównym celem organizatorów była chęć zainteresowania młodzieży polskiej i ukraińskiej problemami społecznymi, charakterystycznymi dla współczesnych nauk o polityce, internacjologii i socjologii, popularyzacja wiedzy o problemach współczesnego państwa oraz złożoności procesów zachodzących w środowisku międzynarodowym. Honorowy patronat nad Konkursem objął Marszałek Sejmu RP, Konsul Generalny RP, Polski Instytut Spraw Międzynarodowych w Warszawie, Instytut Pamięci Narodowej w Rzeszowie.

Komisja Konkursowa w składzie: dr Marka Ruby, prof. dr hab. Jana Drausa, prof. dr hab. Stanisław Gałkowskiego, dr hab. prof. PWSW Jarosława Moklaka postanowiła nagrodzić pierwszym miejscem esej Kamila Marnika, który pisał o „Regionalnym wymiarze bezpieczeństwa energetycznego – Polska i Ukraina wobec wyzwań polityki 'szantażu energetycznego' Federacji Rosyjskiej".

ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

Kamil Marnik uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, zajął I miejsce w IX edycji Międzynarodowego Polsko-Ukraińskiego "Konkursu na esej w zakresie nauk społecznych - politologii, socjologii i stosunków międzynarodowych" Konkurs ten corocznie organizowany jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych przez Instytut Stosunków Międzynarodowych Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. Głównym celem organizatorów była chęć zainteresowania młodzieży polskiej i ukraińskiej problemami społecznymi, charakterystycznymi dla współczesnych nauk o polityce, internacjologii i socjologii, popularyzacja wiedzy o problemach współczesnego państwa oraz złożoności procesów zachodzących w środowisku międzynarodowym. Honorowy patronat nad Konkursem objął Marszałek Sejmu RP, Konsul Generalny RP, Polski Instytut Spraw Międzynarodowych w Warszawie, Instytut Pamięci Narodowej w Rzeszowie. Komisja Konkursowa w składzie: dr Marka Ruby, prof. dr hab. Jana Drausa, prof. dr hab. Stanisław Gałkowskiego, dr hab. prof. PWSW Jarosława Moklaka postanowiła nagrodzić pierwszym miejscem esej Kamila Marnika, który pisał o „Regionalnym wymiarze bezpieczeństwa energetycznego – Polska i Ukraina wobec wyzwań polityki 'szantażu energetycznego' Federacji Rosyjskiej". ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej