Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Uczestnicy projektu „Dobra Przyszłość” w Kopalni Soli w Wieliczce

Uczestnicy projektu „Dobra Przyszłość” w Kopalni Soli w Wieliczce

Uczestnicy projektu „Dobra Przyszłość” w Kopalni Soli w Wieliczce

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej, jako realizator na terenie Powiatu Dąbrowskiego, projektu pn. „Dobra Przyszłość" – rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji" - w dniu 7 sierpnia 2010 roku zorganizowało dla 54 uczestników projektu oraz ich rodzin, wyjazd integracyjny do zabytkowej Kopalni Soli w Wieliczce. Stanowi ona jeden z najcenniejszych zabytków kultury materialnej na ziemiach polskich, rocznie odwiedzany przez ponad milion turystów z całego świata.
Sfinansowanie imprezy tj. pokrycie kosztów transportu, biletów wstępu, wynajęcia przewodników oraz upominków z Kopalni Soli, było możliwe dzięki finansowaniu projektu pn. „Dobra Przyszłość" przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Sprawna organizacja oraz intensywna praca przewodników, jak również dostosowanie trasy zwiedzania do potrzeb osób niepełnosprawnych pozwoliła uczestnikom projektu w ciągu 4 godzin przejść wyznaczoną trasę, a spacer podziemnymi korytarzami na wszystkich zrobił wielkie wrażenie, szczególnie na tych wszystkich, którzy Kopalnię Soli w Wieliczce odwiedzili po raz pierwszy.

Uczestnicy zwiedzili między innymi groty kryształowe, ogromną i wspaniale ozdobioną Komorę Księżnej Kingi z dużą ilością rzeźb z soli, Grotę Piłsudskiego oraz jeziora solankowe. Kopalnia Soli w Wieliczce to zabytek klasy światowej, wpisany jako jeden z pierwszych obiektów na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO.

Po zwiedzaniu kopalni wszyscy mogli odpocząć w kompleksie komór 125 m pod ziemią. Uczestnicy wycieczki dzięki przejściu licznymi chodnikami, pochylniami, zwiedzeniu komór eksploatacyjnych, jezior, szybów o łącznej długości około 3,5 kilometrów położonych na głębokości od 64 m do 135 m, mieli możliwość poznania tego nietypowego wyrobiska.

Atrakcyjność wycieczki podkreślał fakt, iż była ona bezpłatna dla wszystkich uczestników.
Projekt współfinansowany przez unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

opracowanie: PCPR w Dąbrowie Tarnowskiej

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej, jako realizator na terenie Powiatu Dąbrowskiego, projektu pn. „Dobra Przyszłość" – rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji" - w dniu 7 sierpnia 2010 roku zorganizowało dla 54 uczestników projektu oraz ich rodzin, wyjazd integracyjny do zabytkowej Kopalni Soli w Wieliczce. Stanowi ona jeden z najcenniejszych zabytków kultury materialnej na ziemiach polskich, rocznie odwiedzany przez ponad milion turystów z całego świata.Sfinansowanie imprezy tj. pokrycie kosztów transportu, biletów wstępu, wynajęcia przewodników oraz upominków z Kopalni Soli, było możliwe dzięki finansowaniu projektu pn. „Dobra Przyszłość" przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Sprawna organizacja oraz intensywna praca przewodników, jak również dostosowanie trasy zwiedzania do potrzeb osób niepełnosprawnych pozwoliła uczestnikom projektu w ciągu 4 godzin przejść wyznaczoną trasę, a spacer podziemnymi korytarzami na wszystkich zrobił wielkie wrażenie, szczególnie na tych wszystkich, którzy Kopalnię Soli w Wieliczce odwiedzili po raz pierwszy. Uczestnicy zwiedzili między innymi groty kryształowe, ogromną i wspaniale ozdobioną Komorę Księżnej Kingi z dużą ilością rzeźb z soli, Grotę Piłsudskiego oraz jeziora solankowe. Kopalnia Soli w Wieliczce to zabytek klasy światowej, wpisany jako jeden z pierwszych obiektów na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Po zwiedzaniu kopalni wszyscy mogli odpocząć w kompleksie komór 125 m pod ziemią. Uczestnicy wycieczki dzięki przejściu licznymi chodnikami, pochylniami, zwiedzeniu komór eksploatacyjnych, jezior, szybów o łącznej długości około 3,5 kilometrów położonych na głębokości od 64 m do 135 m, mieli możliwość poznania tego nietypowego wyrobiska. Atrakcyjność wycieczki podkreślał fakt, iż była ona bezpłatna dla wszystkich uczestników.Projekt współfinansowany przez unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. opracowanie: PCPR w Dąbrowie Tarnowskiej