Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Uczniowie klasy "policyjnej" zapoznali się z pracą dąbrowskiej policji

Uczniowie klasy "policyjnej" zapoznali się z pracą dąbrowskiej policji

Uczniowie klasy

W dniu 14 marca br. z pracą dąbrowskiej policji zapoznali się uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej uczącej się na codzień w klasie o profilu „policyjnym".

W czasie pobytu na terenie Komendy zapoznali się oni między innymi z pracą policjantów, szczególnie na stanowisku oficera dyżurnego, charakterem pracy Wydziałów Prewencji, Ruchu Drogowego oraz Kryminalnego i innych ogniw wspomagających Komendy. W szczególności uczniowie z zainteresowaniem zapoznali się z pracą techników kryminalistyki pod kątem pobierania odcisków linii papilarnych. Chętnych do pobrania odcisków nie brakowało. Ponadto zapoznali się z salą okazań, gdzie znajduje się tzw. lustro weneckie, przez które świadkowie mogą identyfikować przestępców, nie będąc przez nich widzianymi.

Przy okazji pobytu uczniów na terenie jednostki funkcjonariusz st.asp. Krzysztof Lechowicz wygłosił do uczniów prelekcję na temat odpowiedzialności karnej nieletnich oraz zagrożeń płynących z uzależnień od różnego rodzaju używek.

W dniu 14 marca br. z pracą dąbrowskiej policji zapoznali się uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej uczącej się na codzień w klasie o profilu „policyjnym". W czasie pobytu na terenie Komendy zapoznali się oni między innymi z pracą policjantów, szczególnie na stanowisku oficera dyżurnego, charakterem pracy Wydziałów Prewencji, Ruchu Drogowego oraz Kryminalnego i innych ogniw wspomagających Komendy. W szczególności uczniowie z zainteresowaniem zapoznali się z pracą techników kryminalistyki pod kątem pobierania odcisków linii papilarnych. Chętnych do pobrania odcisków nie brakowało. Ponadto zapoznali się z salą okazań, gdzie znajduje się tzw. lustro weneckie, przez które świadkowie mogą identyfikować przestępców, nie będąc przez nich widzianymi. Przy okazji pobytu uczniów na terenie jednostki funkcjonariusz st.asp. Krzysztof Lechowicz wygłosił do uczniów prelekcję na temat odpowiedzialności karnej nieletnich oraz zagrożeń płynących z uzależnień od różnego rodzaju używek.