Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Uczniowie PCEiKZ w Szczucinie na praktykach we Włoszech

Uczniowie PCEiKZ w Szczucinie na praktykach we Włoszech

Uczniowie PCEiKZ w Szczucinie na praktykach we Włoszech

Od 19 listopada 2017 roku grupa uczniów technikum mechanicznego i technikum teleinformatycznego z Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie przebywa na zagranicznych praktykach zawodowych w Wenecji Julijskiej we Włoszech. Wyjazd ten finansowany jest z programu Erasmus+ w ramach projektu „Mój staż-moja kariera BIS".

Ten staż zagraniczny jest przede wszystkim doskonałym uzupełnieniem praktycznej nauki zawodu dla młodzieży uczącej się w szczucińskiej szkole ponadgimnazjalnej. W ramach programu wyjazdu 8 uczniów z technikum mechanicznego i 13 z technikum teleinformatycznego, zapoznało się z funkcjonowaniem partnerskiej szkoły dell'Istituto Professionale di Stato per l'Industria e l'Artigianato Giacomo Ceconi Udine oraz przebiegiem praktyk. Poznali tam pracę w Instytucie Techniki i laboratoriach szkolnych.

23 listopada odbyli wizytę do muzeum motoryzacji i techniki „NICOLIS Auto Museum and Motors" w Villafranca, a także do „Wartsila" –  miejsca, gdzie produkuje się silniki okrętowe.

W czasie wyjazdu uczniowie odbędą staże zawodowe w ważnych firmach lokalnych, m.in. w Pittini, Fantoni i Abs.

Wyjazd ten jest również świetną okazją dla uczniów, aby poznać region Udine i zwiedzić ciekawe miejsca, m.in. Wenecję i Weronę. Dzięki licznym wycieczkom i spotkaniom z lokalną społecznością uczniowie mają szansę pracować i przebywać w międzynarodowym środowisku i poznać włoską kulturę i tradycję. W San Daniele del Friuli w prowincji Udine zobaczyli jak powstaje regionalny produkt „Prosciutto di San Daniele" czyli włoska szynka świętego Daniela.

Młodzieży towarzyszą opiekunowie Marek Sztyler wicedyrektor Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie oraz Stella Dąbroś nauczycielka języka włoskiego w tej szkole.

To już kolejny wyjazd uczniów z powiatu dąbrowskiego na zagraniczne praktyki. Jest to możliwe, dzięki zaangażowaniu starosty dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego, który zabiega o kształcenie zawodowe na prawdziwym europejskim poziomie.

mags

Od 19 listopada 2017 roku grupa uczniów technikum mechanicznego i technikum teleinformatycznego z Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie przebywa na zagranicznych praktykach zawodowych w Wenecji Julijskiej we Włoszech. Wyjazd ten finansowany jest z programu Erasmus+ w ramach projektu „Mój staż-moja kariera BIS". Ten staż zagraniczny jest przede wszystkim doskonałym uzupełnieniem praktycznej nauki zawodu dla młodzieży uczącej się w szczucińskiej szkole ponadgimnazjalnej. W ramach programu wyjazdu 8 uczniów z technikum mechanicznego i 13 z technikum teleinformatycznego, zapoznało się z funkcjonowaniem partnerskiej szkoły dell'Istituto Professionale di Stato per l'Industria e l'Artigianato Giacomo Ceconi Udine oraz przebiegiem praktyk. Poznali tam pracę w Instytucie Techniki i laboratoriach szkolnych. 23 listopada odbyli wizytę do muzeum motoryzacji i techniki „NICOLIS Auto Museum and Motors" w Villafranca, a także do „Wartsila" –  miejsca, gdzie produkuje się silniki okrętowe. W czasie wyjazdu uczniowie odbędą staże zawodowe w ważnych firmach lokalnych, m.in. w Pittini, Fantoni i Abs. Wyjazd ten jest również świetną okazją dla uczniów, aby poznać region Udine i zwiedzić ciekawe miejsca, m.in. Wenecję i Weronę. Dzięki licznym wycieczkom i spotkaniom z lokalną społecznością uczniowie mają szansę pracować i przebywać w międzynarodowym środowisku i poznać włoską kulturę i tradycję. W San Daniele del Friuli w prowincji Udine zobaczyli jak powstaje regionalny produkt „Prosciutto di San Daniele" czyli włoska szynka świętego Daniela. Młodzieży towarzyszą opiekunowie Marek Sztyler wicedyrektor Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie oraz Stella Dąbroś nauczycielka języka włoskiego w tej szkole. To już kolejny wyjazd uczniów z powiatu dąbrowskiego na zagraniczne praktyki. Jest to możliwe, dzięki zaangażowaniu starosty dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego, który zabiega o kształcenie zawodowe na prawdziwym europejskim poziomie. mags