Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Uczniowie PCEiKZ wysłuchali porad o bezpieczeństwie na drogach

Uczniowie PCEiKZ wysłuchali porad o bezpieczeństwie na drogach

Uczniowie PCEiKZ wysłuchali porad o bezpieczeństwie na drogach

Uczniowie Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie wraz z opiekunami w ramach zajęć lekcyjnych wybrali się w dniu 19 maja br. na wycieczkę rowerową do Dąbrowy Tarnowskiej.

Podczas pobytu na terenie Ośrodka Spotkań Kultur podkom. Jarosław Kmieć – kierownik dąbrowskiej drogówki wygłosił do uczestników wycieczki krótką prelekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W prelekcji przekazał zebranym informację jak wielu rowerzystów z uwagi na złe oświetlenie lub jego zupełny brak ulega groźnym wypadkom, w tym również śmiertelnym. Ponadto utwierdził uczniów w przekonaniu jak bardzo istotną rolę w zakresie poprawy bezpieczeństwa na drogach spełniają u niechronionych uczestników ruchu elementy odblaskowe. Po zmroku pieszy bądź słabo oświetlony lub nieoświetlony rowerzysta ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast pieszy bądź rowerzysta, mający na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczny nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć uczestników ruchu.

W ramach tego spotkania podkom. Jarosław Kmieć rozdał wszystkim uczestnikom kamizelki odblaskowe.

KPP w Dąbrowie Tarnowskiej/MS

Uczniowie Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie wraz z opiekunami w ramach zajęć lekcyjnych wybrali się w dniu 19 maja br. na wycieczkę rowerową do Dąbrowy Tarnowskiej. Podczas pobytu na terenie Ośrodka Spotkań Kultur podkom. Jarosław Kmieć – kierownik dąbrowskiej drogówki wygłosił do uczestników wycieczki krótką prelekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W prelekcji przekazał zebranym informację jak wielu rowerzystów z uwagi na złe oświetlenie lub jego zupełny brak ulega groźnym wypadkom, w tym również śmiertelnym. Ponadto utwierdził uczniów w przekonaniu jak bardzo istotną rolę w zakresie poprawy bezpieczeństwa na drogach spełniają u niechronionych uczestników ruchu elementy odblaskowe. Po zmroku pieszy bądź słabo oświetlony lub nieoświetlony rowerzysta ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast pieszy bądź rowerzysta, mający na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczny nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć uczestników ruchu. W ramach tego spotkania podkom. Jarosław Kmieć rozdał wszystkim uczestnikom kamizelki odblaskowe. KPP w Dąbrowie Tarnowskiej/MS