Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Uczniowie Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie odbyli staż zagraniczny w Grecji

Uczniowie Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie odbyli staż zagraniczny w Grecji

Uczniowie Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie odbyli staż zagraniczny w Grecji

W dniach od 11 do 24 października 2020 roku trzydziestu ośmiu uczniów technikum mechanicznego, informatycznego i teleinformatycznego z Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie odbywało staż zawodowy w Grecji w ramach projektu ,,Młodzi, Kompetentni, Nowocześni" finansowanego z programu „Ponadnarodowa Mobilność Uczniów i Absolwentów oraz Kadry Kształcenia Zawodowego” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 -2020.


Wyjazd poprzedziły zajęcia przygotowawcze w szkole. Po odbytej rekrutacji do projektu uczniowie wzięli udział w szkoleniu z języka angielskiego zawodowego, warsztatach pedagogicznych oraz odbyli odpowiednie przygotowanie kulturowe z wiedzy o Grecji i nauczyli się podstawowych zwrotów z języka greckiego.
Staż zawodowy w Grecji stanowił znakomitą okazję do poszerzenia kompetencji zawodowych i społecznych, poznania kultury, historii, tradycji oraz kulinariów tego pięknego kraju.
Podczas dwutygodniowego pobytu młodzież zapoznawała się z zagadnieniami związanymi z zawodami, w których się kształcą.
Oprócz nauki i pracy był też czas na wypoczynek i rozrywkę. Uczniowie uczestniczyli w dwóch całodniowych wycieczkach: na Meteory oraz na wyspę Shiatos. W czasie krótszych wycieczek, organizowanych miedzy praktykami była okazja do pieszych wypraw na wzgórza otaczające hotel, położony w malowniczej dolinie miedzy morzem, a pasmem Olimpu.

 

W dniach od 11 do 24 października 2020 roku trzydziestu ośmiu uczniów technikum mechanicznego, informatycznego i teleinformatycznego z Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie odbywało staż zawodowy w Grecji w ramach projektu ,,Młodzi, Kompetentni, Nowocześni" finansowanego z programu „Ponadnarodowa Mobilność Uczniów i Absolwentów oraz Kadry Kształcenia Zawodowego” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 -2020. Wyjazd poprzedziły zajęcia przygotowawcze w szkole. Po odbytej rekrutacji do projektu uczniowie wzięli udział w szkoleniu z języka angielskiego zawodowego, warsztatach pedagogicznych oraz odbyli odpowiednie przygotowanie kulturowe z wiedzy o Grecji i nauczyli się podstawowych zwrotów z języka greckiego.Staż zawodowy w Grecji stanowił znakomitą okazję do poszerzenia kompetencji zawodowych i społecznych, poznania kultury, historii, tradycji oraz kulinariów tego pięknego kraju. Podczas dwutygodniowego pobytu młodzież zapoznawała się z zagadnieniami związanymi z zawodami, w których się kształcą.Oprócz nauki i pracy był też czas na wypoczynek i rozrywkę. Uczniowie uczestniczyli w dwóch całodniowych wycieczkach: na Meteory oraz na wyspę Shiatos. W czasie krótszych wycieczek, organizowanych miedzy praktykami była okazja do pieszych wypraw na wzgórza otaczające hotel, położony w malowniczej dolinie miedzy morzem, a pasmem Olimpu.