1. Uczniowie szkół ponadpodstawowych zakończyli rok szkolny 2023/2024

Uczniowie szkół ponadpodstawowych zakończyli rok szkolny 2023/2024

21 czerwca 2024 r. w szkołach ponadpodstawowych z terenu naszego powiatu odbyły się uroczyste spotkania z okazji zakończenia roku szkolnego 2023/2024, w których uczestniczyli przedstawiciele samorządu powiatowego, a także zaproszeni goście. Podsumowano ostatni rok nauki, a także podziękowano za trud codziennej pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz pogratulowano uczniom osiągniętych wyników. Akademię w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej swoją obecnością zaszczycili: Poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Dąbrowskiego Kamil Nowak. Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk gościł w Zespole Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, Sekretarz Powiatu dr Anna Mikos w Zespole Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Brniu, a Zastępca Naczelnika Wydziału Organizacyjnego Joanna Ohratka w Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie. Podczas uroczystych akademii pożegnano również nauczycieli, którzy odeszli na emeryturę i wyrażono im wdzięczność za wieloletnią pracę dydaktyczną i wychowawczą z młodzieżą oraz współpracę z gronem pedagogicznym, rodzicami i uczniami. Pracę w Zespole Szkół im. K. K. Baczyńskiego zakończyli: Jolanta Świerczek-Stelmach i dr Andrzej Skowron, natomiast w Zespole Szkół im. W. S. Reymonta w Brniu Alicja Krakowska. Otrzymali oni Nagrody Starosty. Na czas wakacji życzymy wszystkim  miłego i bezpiecznego odpoczynku, a nauczycielom, którzy przez wiele  lat z dużą odpowiedzialnością i pasją wykonywali zawód  nauczyciela, życzymy satysfakcji z dobrze  wypełnionej misji, a także poczucia spełnienia zawodowego, wielu radości i pomyślności w życiu osobistym.