Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Uczniowie z Zespołu Szkół w Brniu na stażu zagranicznym w Grecji

Uczniowie z Zespołu Szkół w Brniu na stażu zagranicznym w Grecji

Uczniowie z Zespołu Szkół w Brniu na stażu zagranicznym w Grecji

W dniach od 27 października do 9 listopada 2019 roku uczniowie z Zespołu Szkół w Brniu wzięli udział w zagranicznym stażu zawodowym w Grecji w ramach projektu ,,Rozwój młodzieży poprzez zagraniczne staże zawodowe" finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).

Do Grecji pojechało 42 uczniów, w tym 18 techników architektury krajobrazu i 24 techników budownictwa. Zakwalifikowani do wyjazdu, w ramach rekrutacji, uczniowie wzięli udział w szkoleniu z języka angielskiego zawodowego i greckiego oraz odbyli odpowiednie przygotowanie kulturowe z wiedzy o Grecji.
Podczas pobytu w Grecji, uczniowie realizowali 80 godzinny staż zawodowy a także ciekawy program edukacyjno – kulturowy, który pomógł im poznać Grecję i jej historyczne dziedzictwo.
Uczniowie technikum budownictwa zapoznawali się z programami służącymi kosztorysowaniu i organizowaniu prac budowlanych i sami wykonywali przydzielone zadania. Malowali elementy drewniane i metalowe ogrodzeń na osiedlu domków jednorodzinnych. Wykonywali drobne prace remontowe związane m.in. z przygotowywaniem powierzchni tynkowych do szpachlowania i ponownego malowania ścian w budynkach mieszkalnych.
Uczniowie technikum architektury krajobrazu pracowali w programie AutoCAD. Projektowali różne elementy architektury krajobrazu, tworząc piękne projekty ogrodów. Pracowali przy pielęgnacji ogrodów i przygotowywaniem ich na zimę. Odwiedzili również firmę ogrodniczą, która zajmuje się produkcją różnego rodzaju kwiatów, roślin i krzewów, w które zaopatruje większość przedsiębiorstw na Riwierze Olimpijskiej.
Oprócz praktyk zawodowych uczniowie poznawali region i grecką kulturę. Zwiedzili kompleks skalno-klasztorny Meteory, klasztor Świętego Warłama, gdzie poznali sposób życia tamtejszych mnichów i specyfikę religii prawosławnej oraz odbyli rejs na wyspę Skiathos, który poza pięknymi widokami, zapewnił im także animacje w postaci greckich tańców i śpiewów.
Staż zawodowy w Grecji stanowił znakomitą okazję do poszerzenia kompetencji zawodowych i społecznych, poznania kultury, historii, tradycji oraz kulinariów tego kraju.
Opiekunami młodzieży byli nauczyciele tej szkoły: Joanna Gawlik, Katarzyna Matusik – Kapuściak, Paweł Bieś, Bogdan Kowal.

Źródło: Profil FB "Rozwój młodzieży poprzez zagraniczne staże zawodowe"/msmol

W dniach od 27 października do 9 listopada 2019 roku uczniowie z Zespołu Szkół w Brniu wzięli udział w zagranicznym stażu zawodowym w Grecji w ramach projektu ,,Rozwój młodzieży poprzez zagraniczne staże zawodowe" finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Do Grecji pojechało 42 uczniów, w tym 18 techników architektury krajobrazu i 24 techników budownictwa. Zakwalifikowani do wyjazdu, w ramach rekrutacji, uczniowie wzięli udział w szkoleniu z języka angielskiego zawodowego i greckiego oraz odbyli odpowiednie przygotowanie kulturowe z wiedzy o Grecji. Podczas pobytu w Grecji, uczniowie realizowali 80 godzinny staż zawodowy a także ciekawy program edukacyjno – kulturowy, który pomógł im poznać Grecję i jej historyczne dziedzictwo. Uczniowie technikum budownictwa zapoznawali się z programami służącymi kosztorysowaniu i organizowaniu prac budowlanych i sami wykonywali przydzielone zadania. Malowali elementy drewniane i metalowe ogrodzeń na osiedlu domków jednorodzinnych. Wykonywali drobne prace remontowe związane m.in. z przygotowywaniem powierzchni tynkowych do szpachlowania i ponownego malowania ścian w budynkach mieszkalnych. Uczniowie technikum architektury krajobrazu pracowali w programie AutoCAD. Projektowali różne elementy architektury krajobrazu, tworząc piękne projekty ogrodów. Pracowali przy pielęgnacji ogrodów i przygotowywaniem ich na zimę. Odwiedzili również firmę ogrodniczą, która zajmuje się produkcją różnego rodzaju kwiatów, roślin i krzewów, w które zaopatruje większość przedsiębiorstw na Riwierze Olimpijskiej. Oprócz praktyk zawodowych uczniowie poznawali region i grecką kulturę. Zwiedzili kompleks skalno-klasztorny Meteory, klasztor Świętego Warłama, gdzie poznali sposób życia tamtejszych mnichów i specyfikę religii prawosławnej oraz odbyli rejs na wyspę Skiathos, który poza pięknymi widokami, zapewnił im także animacje w postaci greckich tańców i śpiewów. Staż zawodowy w Grecji stanowił znakomitą okazję do poszerzenia kompetencji zawodowych i społecznych, poznania kultury, historii, tradycji oraz kulinariów tego kraju. Opiekunami młodzieży byli nauczyciele tej szkoły: Joanna Gawlik, Katarzyna Matusik – Kapuściak, Paweł Bieś, Bogdan Kowal. Źródło: Profil FB "Rozwój młodzieży poprzez zagraniczne staże zawodowe"/msmol