Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Uczniowie z ZSP nr 1 na sesji naukowej w PWSZ w Tarnowie

Uczniowie z ZSP nr 1 na sesji naukowej w PWSZ w Tarnowie

Uczniowie z ZSP nr 1 na sesji naukowej w PWSZ w Tarnowie

W dniu 13 maja 2011r. uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnzjalnych nr 1 z klasy pierwszej o rozszerzonym języku polskim Martyna Krok, Grażyna Krupińska, Aleksandra Saładyga i Dariusz Sajdera wzięli udział wraz z dyrektorem szkoły Martą Chrabąszcz, w sesji naukowej „Cień Miłosza.
Sesja została zorganizowana przez Studenckie Koło Naukowe Polonistów przy Zakładzie Filologii Polskiej Instytutu Humanistycznego PWSZ w Tarnowie.

Uczniowie wysłuchali wykładów poświęconych wybranym wierszom Miłosza:

- Agnieszka Małochleb"Głos we mnie płacze nad nami. O pokorze i cierpieniu w wierszu Głos",

- Maciej Drwal"Stojąc nago przed lustrem. O poszukiwaniu duchowości w wierszu Normalizacja",

- Damian Lechwar"Więc jednak przetrzymałem was, moi wrogowie! O późnej starości w wierszu Dziewięćdziesięcioletni poeta podpisuje swoje książki",

- Paweł Truchan"Na brzegu otchłani. O śmierci i nicości w wierszu Na cześć księdza Baki",

- Krzysztof Skraba"Papierowy okręcik odpłynął. O przekroczeniu linii życia w wierszu Pan od matematyki".

Po sesji uczniowie mieli również okazję porozmawiać z opiekunem Studenckiego Koła Naukowego - dr hab. Michałem Nawrockim, który przedstawił uczniom ciekawostki z prywatnego życia Miłosza oraz zachęcał do współpracy z SKNP.

W dniu 13 maja 2011r. uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnzjalnych nr 1 z klasy pierwszej o rozszerzonym języku polskim Martyna Krok, Grażyna Krupińska, Aleksandra Saładyga i Dariusz Sajdera wzięli udział wraz z dyrektorem szkoły Martą Chrabąszcz, w sesji naukowej „Cień Miłosza.Sesja została zorganizowana przez Studenckie Koło Naukowe Polonistów przy Zakładzie Filologii Polskiej Instytutu Humanistycznego PWSZ w Tarnowie. Uczniowie wysłuchali wykładów poświęconych wybranym wierszom Miłosza: - Agnieszka Małochleb – "Głos we mnie płacze nad nami. O pokorze i cierpieniu w wierszu Głos", - Maciej Drwal – "Stojąc nago przed lustrem. O poszukiwaniu duchowości w wierszu Normalizacja", - Damian Lechwar – "Więc jednak przetrzymałem was, moi wrogowie! O późnej starości w wierszu Dziewięćdziesięcioletni poeta podpisuje swoje książki", - Paweł Truchan – "Na brzegu otchłani. O śmierci i nicości w wierszu Na cześć księdza Baki", - Krzysztof Skraba – "Papierowy okręcik odpłynął. O przekroczeniu linii życia w wierszu Pan od matematyki". Po sesji uczniowie mieli również okazję porozmawiać z opiekunem Studenckiego Koła Naukowego - dr hab. Michałem Nawrockim, który przedstawił uczniom ciekawostki z prywatnego życia Miłosza oraz zachęcał do współpracy z SKNP.