Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Uczniowie ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej mistrzami powiatu w udzielaniu pierwszej pomocy

Uczniowie ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej mistrzami powiatu w udzielaniu pierwszej pomocy

Uczniowie ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej mistrzami powiatu w udzielaniu pierwszej pomocy

W zorganizowanych 22 kwietnia Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK uczniowie ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej: Daniel Frąc (kapitan drużyny), Katarzyna Krawiec, Patrycja Miś, Iga Pikul i Krystian Pyzik zajęli pierwsze miejsce drużynowo w powiecie dąbrowskim i zakwalifikowali się tym samym do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 9 maja w Krakowie.

Uczestnicy konkursu sprawdzali swoje umiejętności z udzielania pierwszej pomocy na pięciu stacjach. Ich zadaniem było między innymi wykonanie resuscytacji, rozpoznanie ran, wystawienie diagnoz (ofiarami różnych wypadków byli pozoranci). Uczniów egzaminowali lekarze i ratownicy medyczni.

Młodzież do konkursu przygotował Przemysław Kołodziej.

źródło: ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

W zorganizowanych 22 kwietnia Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK uczniowie ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej: Daniel Frąc (kapitan drużyny), Katarzyna Krawiec, Patrycja Miś, Iga Pikul i Krystian Pyzik zajęli pierwsze miejsce drużynowo w powiecie dąbrowskim i zakwalifikowali się tym samym do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 9 maja w Krakowie. Uczestnicy konkursu sprawdzali swoje umiejętności z udzielania pierwszej pomocy na pięciu stacjach. Ich zadaniem było między innymi wykonanie resuscytacji, rozpoznanie ran, wystawienie diagnoz (ofiarami różnych wypadków byli pozoranci). Uczniów egzaminowali lekarze i ratownicy medyczni. Młodzież do konkursu przygotował Przemysław Kołodziej. źródło: ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej