Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Uczniowie ZSP nr 2 na XX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

Uczniowie ZSP nr 2 na XX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

Uczniowie ZSP nr 2 na XX Sesji Sejmu  Dzieci i Młodzieży

  Paulina Zachara i Bartek Biel, uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej uczestniczyli w obradach XX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

  Udział w sesji Sejmu RP był nagrodą za realizację zadań zawartych w projekcie edukacyjnym, zorganizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Sejmem Rzeczypospolitej Polskiej.

  - Dla chcącego nie ma nic ponad siły i możliwości. Przygotowaliśmy, w szkole debatę, później kampanię profrekwencyjną. Kosztowało to nas wiele wysiłku oraz czasu, ale było warto. Żeby się zakwalifikować musieliśmy pokonać ponad 500 dwuosobowych drużyn z całej Polski. W pierwszym dniu uczestniczyliśmy w czterogodzinnych warsztatach tematycznych. Razem wybraliśmy temat pt.  „Mowa nie zawsze potrzebuje słów” (François Mitterand) - wystąpienia publiczne w pigułce!  Takie warsztaty to znakomita forma nauczenia się czegoś pożytecznego w sposób praktyczny, a co najważniejsze dobra zabawa. – relacjonują uczniowie.

  Tematem XX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży były wybory parlamentarne.  Demokracja choć jest najlepszym z ustrojów, jak wszystko wymaga pielęgnowania – mówiła marszałek Sejmu Ewa Kopacz do posłów SDiM. Warto zaznaczyć, że odbywające się 1 czerwca obrady z udziałem młodych parlamentarzystów na dobre wpisały się już w obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka.

  Podobnie jak parlamentarzyści, młodzi posłowie i posłanki z zaangażowaniem uczestniczyli w debacie, przedstawiając swoje racje i argumenty. Po długiej i gorącej dyskusji nad projektem uchwały w sprawie propagowania wśród młodzieży postaw obywatelskich posłowie SDiM doszli  do konsensusu. Dokument został przyjęty w głosowaniu - za podjęciem uchwały głosowało 345 posłów. Po zakończeniu sesji nadszedł czas na pamiątkowe zdjęcia. Znajdziecie takie na stronie ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.

  Paulina Zachara i Bartek Biel, uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej uczestniczyli w obradach XX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.   Udział w sesji Sejmu RP był nagrodą za realizację zadań zawartych w projekcie edukacyjnym, zorganizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Sejmem Rzeczypospolitej Polskiej.   - Dla chcącego nie ma nic ponad siły i możliwości. Przygotowaliśmy, w szkole debatę, później kampanię profrekwencyjną. Kosztowało to nas wiele wysiłku oraz czasu, ale było warto. Żeby się zakwalifikować musieliśmy pokonać ponad 500 dwuosobowych drużyn z całej Polski. W pierwszym dniu uczestniczyliśmy w czterogodzinnych warsztatach tematycznych. Razem wybraliśmy temat pt.  „Mowa nie zawsze potrzebuje słów” (François Mitterand) - wystąpienia publiczne w pigułce!  Takie warsztaty to znakomita forma nauczenia się czegoś pożytecznego w sposób praktyczny, a co najważniejsze dobra zabawa. – relacjonują uczniowie.   Tematem XX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży były wybory parlamentarne. – Demokracja choć jest najlepszym z ustrojów, jak wszystko wymaga pielęgnowania – mówiła marszałek Sejmu Ewa Kopacz do posłów SDiM. Warto zaznaczyć, że odbywające się 1 czerwca obrady z udziałem młodych parlamentarzystów na dobre wpisały się już w obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka.   Podobnie jak parlamentarzyści, młodzi posłowie i posłanki z zaangażowaniem uczestniczyli w debacie, przedstawiając swoje racje i argumenty. Po długiej i gorącej dyskusji nad projektem uchwały w sprawie propagowania wśród młodzieży postaw obywatelskich posłowie SDiM doszli  do konsensusu. Dokument został przyjęty w głosowaniu - za podjęciem uchwały głosowało 345 posłów. Po zakończeniu sesji nadszedł czas na pamiątkowe zdjęcia. Znajdziecie takie na stronie ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.