Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Udana akcja krwiodawstwa w dąbrowskim starostwie

Udana akcja krwiodawstwa w dąbrowskim starostwie

Udana akcja krwiodawstwa w dąbrowskim starostwie

We wtorek, 16 czerwca 2020 r., w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się akcja honorowego oddawania krwi, która przebiegała pod hasłem ”Oddaj krew! Podaruj komuś życie!”. Zainteresowanie potencjalnych krwiodawców było bardzo duże. W ciągu trzech godzin do rejestracji zgłosiło się 45 osób. Krew oddało 30 osób wśród których byli m.in. Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk, Członek Zarządu Powiatu Dąbrowskiego Kamil Kwiatkowski, policjanci na czele z komendantem kom. Jarosławem Kmieciem, strażacy z zawodowej i ochotniczej straży pożarnej, a także pracownicy starostwa i jednostek powiatowych.

Akcja została zorganizowana przez dąbrowskie starostwo we współpracy z Oddziałem Terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Tarnowie.

 

Krew zawsze była, jest i będzie potrzebna. Nie sposób zastąpić jej niczym innym. Zarówno krew, jak i jej składniki ofiarowane przez krwiodawców podawane są głównie pacjentom z chorobami nowotworowymi, pacjentom wymagającym transplantacji, zabiegów operacyjnych, osobom u których występują braki krwi i jej składników, zaburzenia krzepnięcia, osobom po oparzeniach i urazach oraz tym, którzy ulegli wypadkowi. Krew to dar życia! Cieszymy się, że świadomość mieszkańców powiatu w tym zakresie jest tak duża i że wielu z nich chciało się podzielić tym cennym darem z potrzebującymi.

Łącznie podczas akcji zebrano 13,5 litra krwi. Wynik ten byłby z pewnością jeszcze lepszy, gdyby nie  problem z łącznością z centralą Regionalnego Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, który wymusił skrócenie czasu przeprowadzenia akcji. Każda osoba, która oddała krew, oprócz słodkiego „posiłku energetycznego” otrzymała upominek zakupiony ze środków starostwa.

Dziękujemy za „dar krwi” wszystkim uczestniczącym w naszej akcji krwiodawstwa i już dzisiaj zapraszamy na kolejną akcję.

Materiał Telewizji Tarnowska.tv:  Podzielili się najcenniejszym darem

Policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, którzy w dniu wczorajszym oddali w naszym urzędzie krew wsparli akcję pod hasłem „95 litrów krwi na 95-lecie policji kobiecej”, jaka została zainicjowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie z okazji obchodzonego w tym roku jubileuszu.

We wtorek, 16 czerwca 2020 r., w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się akcja honorowego oddawania krwi, która przebiegała pod hasłem ”Oddaj krew! Podaruj komuś życie!”. Zainteresowanie potencjalnych krwiodawców było bardzo duże. W ciągu trzech godzin do rejestracji zgłosiło się 45 osób. Krew oddało 30 osób wśród których byli m.in. Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk, Członek Zarządu Powiatu Dąbrowskiego Kamil Kwiatkowski, policjanci na czele z komendantem kom. Jarosławem Kmieciem, strażacy z zawodowej i ochotniczej straży pożarnej, a także pracownicy starostwa i jednostek powiatowych. Akcja została zorganizowana przez dąbrowskie starostwo we współpracy z Oddziałem Terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Tarnowie.   Krew zawsze była, jest i będzie potrzebna. Nie sposób zastąpić jej niczym innym. Zarówno krew, jak i jej składniki ofiarowane przez krwiodawców podawane są głównie pacjentom z chorobami nowotworowymi, pacjentom wymagającym transplantacji, zabiegów operacyjnych, osobom u których występują braki krwi i jej składników, zaburzenia krzepnięcia, osobom po oparzeniach i urazach oraz tym, którzy ulegli wypadkowi. Krew to dar życia! Cieszymy się, że świadomość mieszkańców powiatu w tym zakresie jest tak duża i że wielu z nich chciało się podzielić tym cennym darem z potrzebującymi. Łącznie podczas akcji zebrano 13,5 litra krwi. Wynik ten byłby z pewnością jeszcze lepszy, gdyby nie  problem z łącznością z centralą Regionalnego Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, który wymusił skrócenie czasu przeprowadzenia akcji. Każda osoba, która oddała krew, oprócz słodkiego „posiłku energetycznego” otrzymała upominek zakupiony ze środków starostwa. Dziękujemy za „dar krwi” wszystkim uczestniczącym w naszej akcji krwiodawstwa i już dzisiaj zapraszamy na kolejną akcję. Materiał Telewizji Tarnowska.tv:  Podzielili się najcenniejszym darem Policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, którzy w dniu wczorajszym oddali w naszym urzędzie krew wsparli akcję pod hasłem „95 litrów krwi na 95-lecie policji kobiecej”, jaka została zainicjowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie z okazji obchodzonego w tym roku jubileuszu.