Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Udana akcja „Podaruj Mateuszowi szansę na życie, zostań dawcą szpiku!“

Udana akcja „Podaruj Mateuszowi szansę na życie, zostań dawcą szpiku!“

Udana akcja „Podaruj Mateuszowi szansę na życie, zostań dawcą szpiku!“

W niedzielę 24 lutego 2019 roku w budynku parafialnym KANA przy Parafii Św. Marii Magdaleny w Szczucinie została przeprowadzona kolejna rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych/szpiku kostnego w ramach akcji „Podaruj Mateuszowi szansę na życie, zostań dawcą szpiku!“. Patronat nad akcją objął między innymi Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek.

Rejestrację dawców prowadzi Fundacja DKMS, która działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja non-profit. Posiada status organizacji pożytku publicznego oraz Ośrodka Dawców Szpiku.

W niedzielną organizację akcji zaangażowało się Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie. W ramach tego przedsięwzięcia nauczyciele i uczniowie, wolontariusze tej szkoły odbyli odpowiednie szkolenie w dniu 8 lutego, które z ramienia Fundacji poprowadziła Katarzyna Baran. Przekazała najważniejsze informacje  dotyczące Mateusza, jego stanu zdrowia i aktualnie prowadzonym leczeniu. Przybliżyła proces rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego oraz działaniach na naszym terenie prowadzonych przez Fundację DKMS na rzecz zwiększenia liczby Dawców. Zaangażowani wolontariusze mieli okazję uczestniczyć również w spotkaniu 15 lutego z dawcą szpiku Karoliną Mach, absolwentką tej szkoły, która opowiedziała o sposobach pobrania szpiku kostnego.

Niedzielna akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych/szpiku kostnego w ramach akcji „Podaruj Mateuszowi szansę na życie, zostań dawcą szpiku!” prowadzona była od godziny 9 do godziny 18.

Cała akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zarejestrowano 125 potencjalnych dawców komórek macierzystych/szpiku kostnego.

Wolontariuszy odwiedziły  przedstawicielki Fundacji  DKMS z Warszawy, które podziękowały za zaangażowanie i niesioną pomoc.

Nad przebiegiem akcji czuwała Grażyna Andrzejewicz, opiekun wolontariatu w szkole. Koordynatorem tego przedsięwzięcia była Magdalena Mach –Surowiec dyrektor szkoły.

Źródło: PCEiKZ

W niedzielę 24 lutego 2019 roku w budynku parafialnym KANA przy Parafii Św. Marii Magdaleny w Szczucinie została przeprowadzona kolejna rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych/szpiku kostnego w ramach akcji „Podaruj Mateuszowi szansę na życie, zostań dawcą szpiku!“. Patronat nad akcją objął między innymi Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek. Rejestrację dawców prowadzi Fundacja DKMS, która działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja non-profit. Posiada status organizacji pożytku publicznego oraz Ośrodka Dawców Szpiku. W niedzielną organizację akcji zaangażowało się Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie. W ramach tego przedsięwzięcia nauczyciele i uczniowie, wolontariusze tej szkoły odbyli odpowiednie szkolenie w dniu 8 lutego, które z ramienia Fundacji poprowadziła Katarzyna Baran. Przekazała najważniejsze informacje  dotyczące Mateusza, jego stanu zdrowia i aktualnie prowadzonym leczeniu. Przybliżyła proces rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego oraz działaniach na naszym terenie prowadzonych przez Fundację DKMS na rzecz zwiększenia liczby Dawców. Zaangażowani wolontariusze mieli okazję uczestniczyć również w spotkaniu 15 lutego z dawcą szpiku Karoliną Mach, absolwentką tej szkoły, która opowiedziała o sposobach pobrania szpiku kostnego. Niedzielna akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych/szpiku kostnego w ramach akcji „Podaruj Mateuszowi szansę na życie, zostań dawcą szpiku!” prowadzona była od godziny 9 do godziny 18. Cała akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zarejestrowano 125 potencjalnych dawców komórek macierzystych/szpiku kostnego. Wolontariuszy odwiedziły  przedstawicielki Fundacji  DKMS z Warszawy, które podziękowały za zaangażowanie i niesioną pomoc. Nad przebiegiem akcji czuwała Grażyna Andrzejewicz, opiekun wolontariatu w szkole. Koordynatorem tego przedsięwzięcia była Magdalena Mach –Surowiec dyrektor szkoły. Źródło: PCEiKZ