Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Udana konferencja dla młodzieży pt. „Gdy codzienne życie bardzo boli”

Udana konferencja dla młodzieży pt. „Gdy codzienne życie bardzo boli”

Udana konferencja dla młodzieży pt. „Gdy codzienne życie bardzo boli”

Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Dąbrowie Tarnowskiej zakończyło organizację cyklu spotkań w ramach konferencji pt. „Gdy codzienne życie bardzo boli”, w których wzięło udział ponad 700 uczniów pierwszych klas szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu dąbrowskiego.

Pierwsze z cyklu tegorocznych spotkań mających na celu wsparcie młodzieży w trudnej drodze „do dorosłości” odbyło się 25 września 2019 r., a jego uczestnikami byli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej i Zespołu Szkół im. W.S. Reymonta w Brniu oraz ich opiekunowie. W kolejnych spotkaniach, które miały miejsce 16 i 28 października br. wzięli udział odpowiednio uczniowie Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie oraz Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej.

Uczestnikom konferencji towarzyszyli: Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Krzysztof Bryk i Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Mariola Smolorz.

Młodzież biorąca udział w konferencji miała okazję wysłuchać ciekawych wystąpień. Bogusława Molak Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej opowiedziała o działalności kierowanej przez siebie placówki oraz przedstawiła prezentację na temat skutków uzależnień. W dalszej części głos zabrali psychologowie pracujący w dąbrowskiej poradni. Karolina Lewandowska podkreśliła m.in., jak ważnym jest posiadanie pewności siebie oraz „pewności w sobie“, jak tą pewność budować i jakie czynniki wpływają na to, że tej pewności może nam brakować. Mariusz Wielgus rozmawiał z młodzieżą m.in. na temat wiary we własne możliwości, pewności siebie, umiejętności szukania swoich mocnych stron, a także sposobów radzenia z sytuacjami kryzysowymi. Wystąpienia psychologów były wzbogacone odpowiednio dobranymi materiałami multimedialnymi.

Organizowana konferencja wpisuje się w obchody Dni Profilaktyki Powiatu Dąbrowskiego, które w ubiegłym roku zostały zainicjowane  przez Starostwo Powiatowe, Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Dąbrowie Tarnowskiej.

dagj

Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Dąbrowie Tarnowskiej zakończyło organizację cyklu spotkań w ramach konferencji pt. „Gdy codzienne życie bardzo boli”, w których wzięło udział ponad 700 uczniów pierwszych klas szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu dąbrowskiego. Pierwsze z cyklu tegorocznych spotkań mających na celu wsparcie młodzieży w trudnej drodze „do dorosłości” odbyło się 25 września 2019 r., a jego uczestnikami byli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej i Zespołu Szkół im. W.S. Reymonta w Brniu oraz ich opiekunowie. W kolejnych spotkaniach, które miały miejsce 16 i 28 października br. wzięli udział odpowiednio uczniowie Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie oraz Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej. Uczestnikom konferencji towarzyszyli: Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Krzysztof Bryk i Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Mariola Smolorz. Młodzież biorąca udział w konferencji miała okazję wysłuchać ciekawych wystąpień. Bogusława Molak Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej opowiedziała o działalności kierowanej przez siebie placówki oraz przedstawiła prezentację na temat skutków uzależnień. W dalszej części głos zabrali psychologowie pracujący w dąbrowskiej poradni. Karolina Lewandowska podkreśliła m.in., jak ważnym jest posiadanie pewności siebie oraz „pewności w sobie“, jak tą pewność budować i jakie czynniki wpływają na to, że tej pewności może nam brakować. Mariusz Wielgus rozmawiał z młodzieżą m.in. na temat wiary we własne możliwości, pewności siebie, umiejętności szukania swoich mocnych stron, a także sposobów radzenia z sytuacjami kryzysowymi. Wystąpienia psychologów były wzbogacone odpowiednio dobranymi materiałami multimedialnymi. Organizowana konferencja wpisuje się w obchody Dni Profilaktyki Powiatu Dąbrowskiego, które w ubiegłym roku zostały zainicjowane  przez Starostwo Powiatowe, Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Dąbrowie Tarnowskiej. dagj