Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Udana konferencja ph. „Gdy codzienne życie bardzo boli”

Udana konferencja ph. „Gdy codzienne życie bardzo boli”

Udana konferencja ph. „Gdy codzienne życie bardzo boli”

Za nami kolejny cykl spotkań w ramach konferencji ph. „Gdy codzienne życie bardzo boli”, w której w tym roku wzięło udział ponad 470 uczniów pierwszych klas szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu dąbrowskiego. To cykliczne przedsięwzięcie organizowane jest od 2018 roku przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Dąbrowie Tarnowskiej w partnerstwie z Starostwem Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej, a jego celem jest wsparcie młodych ludzi wchodzących w okres dojrzewania.

Oficjalnej inauguracji pierwszego z cyklu 4 spotkań w ramach tegorocznej konferencji, które odbyło się 21 października 2022 r., dokonał Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk. Uczestniczyli w nim uczniowie i nauczyciele Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie. Kolejne spotkania odbyły się: 24 października br. w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej, 26 października – w Zespole Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej oraz 28 października - w Zespole Szkół im. W.S. Reymonta w Brniu.

Podczas konferencji poruszonych zostało wiele ważnych zagadnień. Dyrektor  Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej Bogusława Molak nawiązując do hasła tego cyklicznego przedsięwzięcia mówiła o tym co w życiu boli, ale też o tym co daje radość. W swoim wystąpieniu zwracała uwagę głównie na stres szkolny oraz na to, jak sobie z nim radzić.

W dalszej części poszczególnych spotkań głos zabierali psychologowie pracujący w dąbrowskiej poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Mariusz Wielgus rozmawiał z młodzieżą na temat depresji – omawiał jej przyczyny, objawy oraz to, jak z nią walczyć.  Wskazywał również sposoby na to co robić, kiedy „życie zaczyna boleć” i pojawiają się w nim sytuacje kryzysowe oraz informował gdzie szukać pomocy.

Karolina Mach w swoim wystąpieniu zwracała uwagę na problemy, jakimi są fonoholizm,  nadmierne przebywanie młodych ludzi w wirtualnej sieci oraz zjawisko FOMO. Omawiała także schemat „elektronicznej kokainy”, czyli uzależnienia od elektroniki. Wystąpienia prelegentów były wzbogacone odpowiednio dobranymi materiałami multimedialnymi.

Na zakończenie konferencji prowadzący apelowali do uczniów, aby nie bali się prosić o pomoc w sytuacjach dla nich trudnych oraz zapewnili o gotowości wszystkich pracowników poradni do udzielenia im wsparcia.

Konferencja ph. „Gdy codzienne życie bardzo boli” wpisuje się w obchody Dni Profilaktyki Powiatu Dąbrowskiego, zainicjowane w 2018 roku  przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Dąbrowie Tarnowskiej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Dąbrowie Tarnowskiej.

Za nami kolejny cykl spotkań w ramach konferencji ph. „Gdy codzienne życie bardzo boli”, w której w tym roku wzięło udział ponad 470 uczniów pierwszych klas szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu dąbrowskiego. To cykliczne przedsięwzięcie organizowane jest od 2018 roku przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Dąbrowie Tarnowskiej w partnerstwie z Starostwem Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej, a jego celem jest wsparcie młodych ludzi wchodzących w okres dojrzewania. Oficjalnej inauguracji pierwszego z cyklu 4 spotkań w ramach tegorocznej konferencji, które odbyło się 21 października 2022 r., dokonał Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk. Uczestniczyli w nim uczniowie i nauczyciele Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie. Kolejne spotkania odbyły się: 24 października br. w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej, 26 października – w Zespole Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej oraz 28 października - w Zespole Szkół im. W.S. Reymonta w Brniu. Podczas konferencji poruszonych zostało wiele ważnych zagadnień. Dyrektor  Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej Bogusława Molak nawiązując do hasła tego cyklicznego przedsięwzięcia mówiła o tym co w życiu boli, ale też o tym co daje radość. W swoim wystąpieniu zwracała uwagę głównie na stres szkolny oraz na to, jak sobie z nim radzić. W dalszej części poszczególnych spotkań głos zabierali psychologowie pracujący w dąbrowskiej poradni psychologiczno-pedagogicznej. Mariusz Wielgus rozmawiał z młodzieżą na temat depresji – omawiał jej przyczyny, objawy oraz to, jak z nią walczyć.  Wskazywał również sposoby na to co robić, kiedy „życie zaczyna boleć” i pojawiają się w nim sytuacje kryzysowe oraz informował gdzie szukać pomocy. Karolina Mach w swoim wystąpieniu zwracała uwagę na problemy, jakimi są fonoholizm,  nadmierne przebywanie młodych ludzi w wirtualnej sieci oraz zjawisko FOMO. Omawiała także schemat „elektronicznej kokainy”, czyli uzależnienia od elektroniki. Wystąpienia prelegentów były wzbogacone odpowiednio dobranymi materiałami multimedialnymi. Na zakończenie konferencji prowadzący apelowali do uczniów, aby nie bali się prosić o pomoc w sytuacjach dla nich trudnych oraz zapewnili o gotowości wszystkich pracowników poradni do udzielenia im wsparcia. Konferencja ph. „Gdy codzienne życie bardzo boli” wpisuje się w obchody Dni Profilaktyki Powiatu Dąbrowskiego, zainicjowane w 2018 roku  przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Dąbrowie Tarnowskiej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Dąbrowie Tarnowskiej.