Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Udane leśne podchody w Smęgorzowie

Udane leśne podchody w Smęgorzowie

Udane leśne podchody w Smęgorzowie
26 września zawodnicy Ludowego Klubu Sportowego Czarni Smęgorzów wraz z Lasami Państwowymi, które są partnerem wydarzenia, organizowali projekt pod nazwą "Leśne podchody w Smęgorzowie".
 
Celem projektu było zwiększenie wiedzy i świadomości dzieci na temat lasów, leśnictwa oraz zrównoważonej i wielofunkcyjnej gospodarki leśnej, a w szczególności w zakresie korzyści zdrowotnych oraz rekreacyjnych wynikających z aktywnego korzystania z lasów przez społeczeństwo.
 
Wydarzenie rozpoczęło się od krótkiej pogadanki, którą przeprowadził nauczyciel ze Szkoły Podstawowej w Smęgorzowie, Grzegorz Kozaka opowiedział zgromadzonym o korzyściach płynących z uprawiania sportu na świeżym powietrzu oraz poszerzył wiedze dzieci na temat lasów.
 
Po "lekcji przyrody" uczniowie przystąpili do rozwiązywania testu na temat Lasów Państwowych, z którym poradzili sobie naprawdę dobrze.
 
Po sprawdzeniu wiedzy dzieci zostały podzielone na grupy, które wyruszyły na główną atrakcje czyli podchody połączone z biegiem przełajowym. Po jego zakończeniu mogły skosztować drożdżówek przygotowanych przez panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wsi Smęgorzów.
 
Odbył się również bieg z przeszkodami oraz przeciąganie liny. Dla najlepszej trójki klub sportowy przygotował nagrody w postaci piłek, medali oraz dla najlepszego uczestnika klubowy szalik. W zabezpieczeniu całego wydarzenia pomagali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Smęgorzowie za co organizatorzy im serdecznie dziękują!
26 września zawodnicy Ludowego Klubu Sportowego Czarni Smęgorzów wraz z Lasami Państwowymi, które są partnerem wydarzenia, organizowali projekt pod nazwą "Leśne podchody w Smęgorzowie".   Celem projektu było zwiększenie wiedzy i świadomości dzieci na temat lasów, leśnictwa oraz zrównoważonej i wielofunkcyjnej gospodarki leśnej, a w szczególności w zakresie korzyści zdrowotnych oraz rekreacyjnych wynikających z aktywnego korzystania z lasów przez społeczeństwo.   Wydarzenie rozpoczęło się od krótkiej pogadanki, którą przeprowadził nauczyciel ze Szkoły Podstawowej w Smęgorzowie, Grzegorz Kozaka opowiedział zgromadzonym o korzyściach płynących z uprawiania sportu na świeżym powietrzu oraz poszerzył wiedze dzieci na temat lasów.   Po "lekcji przyrody" uczniowie przystąpili do rozwiązywania testu na temat Lasów Państwowych, z którym poradzili sobie naprawdę dobrze.   Po sprawdzeniu wiedzy dzieci zostały podzielone na grupy, które wyruszyły na główną atrakcje czyli podchody połączone z biegiem przełajowym. Po jego zakończeniu mogły skosztować drożdżówek przygotowanych przez panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wsi Smęgorzów.   Odbył się również bieg z przeszkodami oraz przeciąganie liny. Dla najlepszej trójki klub sportowy przygotował nagrody w postaci piłek, medali oraz dla najlepszego uczestnika klubowy szalik. W zabezpieczeniu całego wydarzenia pomagali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Smęgorzowie za co organizatorzy im serdecznie dziękują! fot. LKS Czarni Smegorzów