Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Udane warsztaty nt. bezpieczeństwa dla seniorów

Udane warsztaty nt. bezpieczeństwa dla seniorów

Udane warsztaty nt. bezpieczeństwa dla seniorów

Powiatowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Dąbrowie Tarnowskiej w trosce o bezpieczeństwo seniorów przeprowadziła w piątek warsztaty pn. „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”.

W spotkaniu udział wzięli: członkowie Rady na czele ze Starostą Dąbrowskim Lesławem Wieczorkiem i Wicestarostą Krzysztofem Brykiem, eksperci z zakresu ruchu drogowego oraz seniorzy.

Prelegentami spotkania byli: Jerzy Mika Kierownik Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego; Oddział Terenowy w Tarnowie, Robert Dorosz Egzaminator Nadzorujący Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie, Danuta Filipska psycholog, specjalista z zakresu badań kierowców, Jacek Wójcik Naczelnik Wydz. Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej i Marek Wieczorek Kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich w Tarnowie.

Podczas warsztatów omówiono najważniejsze zasady oraz przepisy w zakresie regulacji dotyczących pieszych, tworzenia korytarzy życia, zmian legislacyjnych dotyczących prędkości oraz zachowania się pojazdu przy określonej prędkości w różnych warunkach pogodowych. Rozmawiano, także o podstawowych zasadach poruszania się pieszych po drogach, wpływie kondycji psychomotorycznej kierującego na bezpieczeństwo jazdy, stosowaniu elementów odblaskowych, korzyściach z działania aplikacji: „Moja Komenda” i „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz w jaki sposób uchronić się przed oszustami np. „metodą na wnuczka”.

Na koniec uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe, które są tak ważne, a zarazem obowiązkowe dla osób poruszających się pieszo po zmroku.

Powiatowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Dąbrowie Tarnowskiej w trosce o bezpieczeństwo seniorów przeprowadziła w piątek warsztaty pn. „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”. W spotkaniu udział wzięli: członkowie Rady na czele ze Starostą Dąbrowskim Lesławem Wieczorkiem i Wicestarostą Krzysztofem Brykiem, eksperci z zakresu ruchu drogowego oraz seniorzy. Prelegentami spotkania byli: Jerzy Mika Kierownik Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego; Oddział Terenowy w Tarnowie, Robert Dorosz Egzaminator Nadzorujący Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie, Danuta Filipska psycholog, specjalista z zakresu badań kierowców, Jacek Wójcik Naczelnik Wydz. Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej i Marek Wieczorek Kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich w Tarnowie. Podczas warsztatów omówiono najważniejsze zasady oraz przepisy w zakresie regulacji dotyczących pieszych, tworzenia korytarzy życia, zmian legislacyjnych dotyczących prędkości oraz zachowania się pojazdu przy określonej prędkości w różnych warunkach pogodowych. Rozmawiano, także o podstawowych zasadach poruszania się pieszych po drogach, wpływie kondycji psychomotorycznej kierującego na bezpieczeństwo jazdy, stosowaniu elementów odblaskowych, korzyściach z działania aplikacji: „Moja Komenda” i „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz w jaki sposób uchronić się przed oszustami np. „metodą na wnuczka”. Na koniec uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe, które są tak ważne, a zarazem obowiązkowe dla osób poruszających się pieszo po zmroku.