Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. „Biegnij Dąbrowo” za nami

„Biegnij Dąbrowo” za nami

„Biegnij Dąbrowo” za nami

7 września 2019 roku, w sobotnie popołudnie, odbyła się III edycja biegu na czas w ramach popularnej imprezy sportowej „Biegnij Dąbrowo” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Run Team z Dąbrowy Tarnowskiej.

W sportowych rozgrywkach wzięło udział prawie 250 uczestników, w tym 76 dzieci. Organizatorzy wyznaczyli trasy biegu dla dzieci na 200 i 400 m oraz dla pozostałych biegaczy na 3 i 10 km.

Dzieci biegły na terenie stadionu sportowego w Dąbrowie Tarnowskiej, natomiast starsi biegacze mieli wyznaczone trasy ulicami miasta. W dystansie na 3 km pierwszy dobiegł Piotr Rojek z Ropczyc z czasem 9 minut i 16 sekund, natomiast w dystansie na 10 km pierwszy na metę wbiegł Adrian Kijowski z Żabna, który uzyskał wynik 36 minut i 8 sekund.

Jednak wygranymi mogli poczuć się wszyscy uczestnicy imprezy, którzy postanowili aktywnie spędzić ostatnie dni lata w stolicy powiatu.

W organizację tego przedsięwzięcia zaangażowało się wiele osób i instytucji. Nad bezpieczeństwem biegaczy czuwali strażacy ochotnicy z Gminy Dąbrowa Tarnowska. Dyrekcja dąbrowskiego szpitala udostępniła karetkę z profesjonalną załogą ratowników. Tegoroczna edycja „Biegnij Dąbrowo” cieszyła się dużym wsparciem sponsorów, którzy ufundowali nagrody, napoje, przekąski i gadżety na potrzeby biegu.

Uczestnicy imprezy mogli zasmakować lokalnych przysmaków przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich z Suchego Gruntu i Smęgorzowa. Były to naleśniki i zupa „rzodkie ziemnioki”.

Biegaczom przygrywał zespół Soul Blast z Katowic.

Patronat honorowy nad imprezą objął Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski.

Wsparcia finansowego w formie dotacji udzielili również: Powiat Dąbrowski, Gmina Dąbrowa Tarnowska oraz Województwo Małopolskie.

Obszerniejsza fotorelacja z wydarzenia znajduje się na fun page'u FB Run Team Dąbrowa Tarnowska oraz Mult Pixel Mariusz Skrzyniarz

Fot. Multi Pixel Mariusz Skrzyniarz/msmol/gd

7 września 2019 roku, w sobotnie popołudnie, odbyła się III edycja biegu na czas w ramach popularnej imprezy sportowej „Biegnij Dąbrowo” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Run Team z Dąbrowy Tarnowskiej. W sportowych rozgrywkach wzięło udział prawie 250 uczestników, w tym 76 dzieci. Organizatorzy wyznaczyli trasy biegu dla dzieci na 200 i 400 m oraz dla pozostałych biegaczy na 3 i 10 km. Dzieci biegły na terenie stadionu sportowego w Dąbrowie Tarnowskiej, natomiast starsi biegacze mieli wyznaczone trasy ulicami miasta. W dystansie na 3 km pierwszy dobiegł Piotr Rojek z Ropczyc z czasem 9 minut i 16 sekund, natomiast w dystansie na 10 km pierwszy na metę wbiegł Adrian Kijowski z Żabna, który uzyskał wynik 36 minut i 8 sekund. Jednak wygranymi mogli poczuć się wszyscy uczestnicy imprezy, którzy postanowili aktywnie spędzić ostatnie dni lata w stolicy powiatu. W organizację tego przedsięwzięcia zaangażowało się wiele osób i instytucji. Nad bezpieczeństwem biegaczy czuwali strażacy ochotnicy z Gminy Dąbrowa Tarnowska. Dyrekcja dąbrowskiego szpitala udostępniła karetkę z profesjonalną załogą ratowników. Tegoroczna edycja „Biegnij Dąbrowo” cieszyła się dużym wsparciem sponsorów, którzy ufundowali nagrody, napoje, przekąski i gadżety na potrzeby biegu. Uczestnicy imprezy mogli zasmakować lokalnych przysmaków przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich z Suchego Gruntu i Smęgorzowa. Były to naleśniki i zupa „rzodkie ziemnioki”. Biegaczom przygrywał zespół Soul Blast z Katowic. Patronat honorowy nad imprezą objął Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski. Wsparcia finansowego w formie dotacji udzielili również: Powiat Dąbrowski, Gmina Dąbrowa Tarnowska oraz Województwo Małopolskie. Obszerniejsza fotorelacja z wydarzenia znajduje się na fun page'u FB Run Team Dąbrowa Tarnowska oraz Mult Pixel Mariusz Skrzyniarz Fot. Multi Pixel Mariusz Skrzyniarz/msmol/gd